Скопје 24

Младат надежна пејачка Елена Миленковска успеа да го скроти и да завладее со жирито од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Иако во првиот круг се извлече за ...
сите 80 | | | веќе видена

Синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ при едно гостување во утринска програма каде зборуваше за своите боксерски мечеви откри кој ритуал го прави пред секој ...
сите 16 | | | веќе видена

Снежана Бериќ позната како Екстра Нена, во деведесетите беше голем ѕвезда и учестуваше во натпреварувањето на Евровизија. Оваа година пак реши да се врати на ...
сите 2 | | | веќе видена

Бришење на стари долгови за струја настанати до 2006 година, најави премиерот Заев од економската трибина во Охрид. На околу 200.000 граѓани заглавени во ...
сите 69 | | | веќе видена

Пејачката Тијана Кадовиќ која го одбележа минато годишното издание на Ѕвездите на Гранд кога на снимање доаѓаше со камп и со цел тим – стилисти, фризери, ...
сите 8 | | | веќе видена

20 000 лева му изброи бугарската фолк пејач Марија на српскиот автор и изведувач МЦ Стојан за права на неговиот хит кој доби и бугарска верзија! Овии гласини ...
сите 4 | | | веќе видена

Врз основа на Програмата за јавни работи на територија на Општина Аеродром за периодот на 2019 година број 09530/16 од 27. 12. 2018 година (Службен гласник на ...
сите 4 | | | веќе видена

Отсуството на квалитетни натпреварувачи, особено во женска конкуренција, немањето првенства, блокирањето на конкуренцијата и трошењето четвртина милион евра ...
сите 2 | | | веќе видена

Итно да се смени правилникот за извршување инспекциски надзор, да се донесат правилници за индустриски емисии и да се ракине договорот со италијанската фирма ...
сите 27 | | | веќе видена

Рецептот за овој лек е пронајден во стар манастир. Се користи против триглицериди, холестерол и наслаги на крвните садови, како и за долг век. Покрај тоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Општина Центар ќе подигне споменик на македонскиот драматург Горан Стефановски во Дебар Маало. Иницијативата за споменикот ја поднеле од Македонската академија ...
сите 24 | | | веќе видена

Кардиф не беше избор на Емилијано Сала, тоа не е тајна. Но, на крајот Аргентинецот сепак седна во авионот и тргна кон Велс. За жал, не стигна до својата ...
сите 202 | | | веќе видена

Во редакцијата на веб страната „Slobodna Dalmacija“ пристигнало писмо од доктор од Далмација кој заминал да работи во Шведска, во кое ја раскажува неговата ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако му бил дијагностициран аутизам, тој сега е целосно здраво момче Аутизмот е, многумина ќе кажат, болест на новото време, која во изминатите неколку години ...
сите 3 | | | веќе видена

Вардариште е минато. Донесов одлука Градот Скопје да почне со постапка за формирање на претпријатие за грижа на животни, соопшти градоначалинкот Петре Шилегов. ...
сите 38 | | | веќе видена

next