Скопје 24

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, вели дека наредната година ќе почне изградбата на трамвајска линија од Ново Лисиче до Ѓорче Петров. Во соработка со ...
сите 14 | | | веќе видена

Системот на здравствената заштита во казнено – поправните установи во Македонија е лош и нефункционален. На затворениците, иако со Устав им е загарантирано ...
| | веќе видена

Таа денеска е прекрасна жена со стил која гледачите многу често ја гледаат на ТВ екраните. Особено е активна на социјалните мрежи, борец е за женските права и ...
сите 2 | | | веќе видена

Да не се заборави и да не се повтори. Градоначалникот Акександар Наумоски заедно со националниот координатор за воени и политичи ветерани Стојанче Ангелов, ...
сите 8 | | | веќе видена

Јавните личности често се мета на најразлични напади, коментари, па дури на нивните настапи можат да им се случат испади од страна на нивните фанови, кои ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Како и секогаш досега, Твитер заедницата е силен креатор на мислење на сите општествени случувања. Во низата твитови – некои политички, а некои не; ние ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Во последно време диетите станаа навистина популарни, но тие и понатаму не се здрави и не се советува нивната примена, вели професор доктор Дејан Ќубрило. ...
сите 11 | | | веќе видена

Во с.Белица – Кичевско на нивната официјална страница споделија видео каде срнче слободно оди и јаде во домот на домаќините. Вистинска реткост е да се погледне ...
сите 4 | | | веќе видена

Белиот леб е дел од секоја трпеза, покажуваат бројните истражувања, а сепак многумина советуваат што побрзо да престанете да го конзумирате бидејќи не припаѓа ...
сите 19 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 12 декември. Денеска е Св. Спиридон Чудотворец. Свети Спиридон живеел во четвртиот век на островот ...
сите 22 | | | веќе видена

2018 година полека ни изминува а вреди да ја паметиме само по убави работи, па слободно може да кажеме ова е годината на најмногу свадби. Многу познати ...
сите 27 | | | веќе видена

ЈАВЕН ОГЛАС БРОЈ – 329/2018 за вработување на 2 државни службеници од група I, подгрупа I во Министерство за локална самоуправа – Државен инспекторат за ...
сите 4 | | | веќе видена

next