Скопје 24

Сезоната на годишни одмори е почната и повеќето наши сограѓани заминуваат во Грција. И нормално е некогаш да се направи некој сообраќаен прекршок и да добиете ...
сите 11 | | | веќе видена

Дефинитивно е една од најубавите плажи на светот. Популарното француско списание „Paris Match“ објавило листа на помалку познати плажи во Грција според ...
сите 14 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на светот наполни 38 години. Оваа убавица секогаш привлекува внимание во јавноста и не престанува да ги интригира домашните и странски ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од нашите најпознати саксофонисти и музичари, Јане Рафаиловски, со неговиот последен проект насловен „Сеќавања“, посветен на неговиот татко, успеа искрено ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Музејот на современата уметност – Скопје синоќа, на 12 јуни, во присуство на многубројни гости, беше отворена изложбата „Родови перцепции“ која Музејот ја ...
сите 4 | | | веќе видена

СОС Детско село заедно со Капитол мол во соработка со Просветно дело и Kids Park & 4Bowling, на 15. мај 2019 година одржаа настан по повод Меѓународниот ден на ...
сите 5 | | | веќе видена

Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди“, на потегот од булеварот „8.Септември“ до мостот „Обединети ...
сите 83 | | | веќе видена

Годишните одмори веќе почнаа, а со тоа и заминувањето на море. Грција, Црна Гора, Хрватска, Бугарија… се дестинациите каде што најчесто се оди и кои се ...
сите 6 | | | веќе видена

Павилјонот на Република Северна Македонија со наслов „Оваа зграда зборува (на)вистина” на вчерашното доделување на наградите на Прашкото Квадриенале за ...
сите 5 | | | веќе видена

Експертите предупредуваат дека температурата во возилата, дури и кога надвор не е премногу жешко, брзо може да порасне. Седнувањето во врелиот автомобил не ...
сите 2 | | | веќе видена

Арбитражата е еден од најдобрите и најбрзите начини за решавање на стопанските спорови, но за разлика од користењето на арбитражата во светски рамки, кај нас ...
сите 12 | | | веќе видена

Конкурсот за новата книжевна награда за најдобар необјавен роман на годината – „ПЕГАЗ“, распишан од издавачката куќа „Арс Ламина“ и Фондацијата за унапредување ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку не се постигне договор околу датумот за заедничко чествување на Гоце Делчев, Бугарија ќе се повлече од понатамошната работа во мешовитата комисија со ...
сите 72 | | | веќе видена

next