Скопје 24

Во редакцијата на веб страната „Slobodna Dalmacija“ пристигнало писмо од доктор од Далмација кој заминал да работи во Шведска, во кое ја раскажува неговата ...
сите 14 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ денеска е Св. мироносица Марија Магдалена, во народот позната како голем празник за жените, се слави нивната заштитничка Блажена ...
сите 4 | | | веќе видена

Медиумите изобилуваат со нивните прекрасни фотографии! Секојдневно ги гледаме на насловните страници на списанијата, на модните ревии и на социјалните мрежи. ...
сите 9 | | | веќе видена

Српската пејачка Александра Пријовиќ или по ново Живојиновиќ, редовно ги полни рубриките и страниците на порталите и таблоидните магазини во регионот. Свадбата ...
сите 21 | | | веќе видена

Еден од најпознатите македонски стилисти, некогашен врвен фризер дека е водител во „1Тв“, новоотворенета интернет телевизија. Негова најсилна страна се модата ...
сите 10 | | | веќе видена

Габичната инфекција е еден од најчестите гинеколошки проблеми кај жените. Жените неретко се жалат на константното враќање на воспалението, а не им е јасно ...
сите 4 | | | веќе видена

По пауза од две години, познатата пејачка и текстописка Магдалена Цветковска – Ена конечно со нова песна и видеоспот. Станува збор за нумера со наслов „Ко да ...
сите 9 | | | веќе видена

За приватниот живот на синот на Тони Михајловски, Александар, кој исто така е актер и е дел од јавниот живот, реално многу малку е познато. Големо изненадување ...
| | веќе видена

Најголемиот дел од Европскиот Континент веќе го зафаќа екстремно топол бран со потекло од Африка кој ќе услови рекордно високи температури на воздухот, и тоа ...
сите 208 | | | веќе видена

Просто е неверојатно што изгледа подеднакво прекрасно како во деновите кога ја снимаше серијата „Friends“ со која се прослави, а наспроти обидите на некои ...
сите 53 | | | веќе видена

Фолк дивата Лепа Брена има 57 години, а изгледа феноменално. На изгледот можат да и позавидат и многу помлади колешки. За нејзината успешна и повеќе од 35 ...
сите 21 | | | веќе видена

Ефикасен рецепт за подготовка на домашна маст за лечење хемороиди, лекот лесно се прави, а докажано е помогнал на многу луѓе да се ослободат од оваа непријатна ...
сите 12 | | | веќе видена

Минатата година во Ноември месец Сашко Коцев и неговата сопруга Смиљана Бундовска за првпат станаа родители на малечката Јоана. Роденденот на ова девојченце се ...
сите 5 | | | веќе видена

next