Скопје 24

На испраќањето на легендарниот пеач на народна музика, Шабан Шаулиќ, кој почива во Алеа на заслужни граѓани, се појавил и неговиот вонбрачен син кој никогаш ...
сите 32 | | | веќе видена

За сите кои ја пропуштија овогодишната највозбудлива “Златна Буба Мара”, излезе видео од изведбата на песната “Учи ме мајко карај ме”, од македонскиот виртуоз ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако сте човек со визија за свој бизнис, мотив за „сам свој газда“, енергија да се борите со предизвиците, тогаш овој Оглас е токму за вас. Прочитајте и ...
сите 21 | | | веќе видена

На ова преслатко момче сигурно не му е лесно со ваква мајка. Многу е мал за сам да може да отвори лименка, и начинот на кој мајката му помага во најмала рака ...
сите 5 | | | веќе видена

Гордана Шаулиќ, сопругата Шабан Шаулиќ, е неутешна по она што им се случи. Како што пренесуваат српските медиуми, Гордана ја наследи и српската и австриската ...
сите 29 | | | веќе видена

Домаќинките некогаш одамна одвојуваа зрно по зрно ориз, а потоа добро го миеја со вода, па после тоа го ставаа да се готви. Меѓутоа, како што викаат познатите ...
сите 4 | | | веќе видена

Тајниот хангар за вонземски бродови бил откриен во планините околу славната Област 51, тврдат теоретичарите на заговори. Додека ја проверувал активноста во таа ...
сите 3 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ кралот на народната музика еден месец пред да не напушти откри дека патувањата го умориле и дека најмногу од се го правело нервозен брзањето за да ...
сите 34 | | | веќе видена

Издавањето на нови лични документи со новото име се очекува да почне до крајот на годинава, а замената граѓаните ќе ја плаќаат сами. Замените ќе одат ...
сите 27 | | | веќе видена

Поларниот бран кој изразено ја зафати нашата држава во текот на изминатиот викенд услови многу ниски температури на воздухот кој како што и беше очекувано на ...
сите 158 | | | веќе видена

Геоглифот во близина на Свети Николе кај селото Црнилиште го означува вечното почивалиште на Александар Македонски, смета самостојниот истражувач од Хрватска ...
сите 23 | | | веќе видена

Група на српски работници кои на 22. февруари тргнала кон Чешка бидејќи им била ветена работа. Сепак работите не тргнале како што замислувале. Луѓето биле ...
сите 9 | | | веќе видена

Златко (45) и 35-годишната Дијана од Битола веќе неколку дена се гладни, немаат пари за јадење, ниту пак за хигиена. Освен социјалната помош од 1900 денари, ...
| | веќе видена

Марсико Мизел Матолиас „кралот“ како што го нарекуваат жителите на Рио де Жанеиро. Живее 22 години во дворец од песок кој самиот го има направено. Како што ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа година беше најтешко за картите на Златна Бубамара. Не знам кого ќе соберат, има ли пресуда, ќе го однесат ли, ќе излезе ли, ќе дојде, нема ли да дојде, ...
сите 27 | | | веќе видена

Уште еден преубав македонски бисер од дебарскиот крај е селото Рајчица, сместено на самиот брег од езерото, село што има ни помалку ни повеќе туку четири ...
| | веќе видена

Открија како изгледаат нивните приватни дружби Откако по повеќе од три години медиумска илегала, Мелита Ракичевиќ во интервју за најгледаниот ТВ магазин ...
сите 2 | | | веќе видена

Знаеме ли каква храна јадеме? Знаеме ли што даваме на нашите деца? Дали квалитетот на истата храна кај нас и во странство е ист? Прашања кои секојдневно им се ...
| | веќе видена

next