Скопје 24

Поп-ѕвездата Елена Ристеска ужива во уште еден одмор во Америка. Откако на крајот на летото ги посети Њујорк и Мајами, пејачката во моментов е во Чикаго, каде ...
сите 7 | | | веќе видена

Посебно внимание треба да посветите на чајот од ѓумбир, бидејќи може да помогне во разни цели… Со оглед на тоа што во ѓумбирот се наоѓаат многу активни ...
сите 19 | | | веќе видена

„Познатата водителка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Петар Наумовски се во љубовна врска. Да добро слушате и добро гледате..“ Ова е воведот од ...
сите 5 | | | веќе видена

ЈСП Скопје информира дека по повод верскиот празник Задушница, утре (2.11.2018 година) и в сабота (3.11.2018 година), покрај редовната линија 59 (Карпош ...
сите 48 | | | веќе видена

Во ВИП Арена „Борис Трајковски“ утре ќе биде одржан хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, каде ќе биде промовиран неговиот нов албум „Тајно ...
сите 45 | | | веќе видена

До крајот на денешниот ден од запад кон исток над нашата територија ќе поминува облачна воздушна маса која ќе услови и слаби локални врнежи од дожд, улови за ...
сите 168 | | | веќе видена

Велат дека ова уникатно искуство е неверојатно и дека заедно си ги споделуваат радостите и маките на бременоста. Ogechi Babalola била пресреќна кога дознала ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа фотографија допре до срцата на сите – има 1.3 милиони лајкови, 78.000 коментари и речиси половина милион споделувања на Фејсбук. Низ светот кружи една, на ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради набиениот распоред на летања, многу авиони не стигнуваат на време да се исчистат и подготват за новата тура на патници. Затоа во голем дел од авионите ...
сите 7 | | | веќе видена

Следниот рецепт може да ви помогне да ги растопите мастите на стомакот. Ова е напивка за борба против дебелеење и намалување на тежината. Ќе го поттикне вашиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на МАЖИ НА ГОДИНАТА во Македонија. Настанот ќе се одржи на 28 ноември (средa)во Тренд Гастро Бар, и истиот има за цел ...
сите 15 | | | веќе видена

next