Скопје 24

Многу често кај малите деца се појавуваат генетски заболувања кои не можат да се решат. За жал, многу родители кои не се во состојба да ги прифатат такви деца, ...
сите 3 | | | веќе видена

Столарот Миле од дијаспората доби награда „Хуманист на годината“: Се одрече од парите за патот во корист на на болни дечиња – не отиде во Њујорк Милорад ...
сите 13 | | | веќе видена

За свадбата на Вељко Ражнатовиќ српските медиуми известуваат по принципот вест во низа. Инфортмациите за свадбата на синот на Цеца се пласираат до најситен ...
сите 97 | | | веќе видена

За време на свадбата на Вељко и Богдана пееше и младата пејачка Александра Младеновиќ, која „собра“ убедливо најголем бакшиш, а парите не можеше да ги додржи ...
сите 99 | | | веќе видена

Синот единец на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ вчера официјлано заплива во брачните води со неговата избраничка Богдана Родиќ. Сите домашни и ...
сите 100 | | | веќе видена

Турската актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад или Азизе од серијата „Далеку од дома“, е во поодмината бременост. Таа и нејзиниот сопруг, актерот ...
сите 9 | | | веќе видена

По многуте битки, чекање и неизвесност, десеттодишниот херој Јане Велковски конечно го прими долгоочекуваниот лек „Спинраза“. Малиот Јане на својот профил на ...
сите 18 | | | веќе видена

Младиот македонски актер од Театар Комедија, Жарко Димоски, реши да „рипне во тавче“ и да ја побара раката на својата девојка Андреа Јосифова. Жаре на ...
сите 7 | | | веќе видена

Маша, ќерката на генералниот директор на „Црвена звезда“, Звездан Терзиќ, и некогашна девојка на Вељко Ражнатовиќ, на денот на неговата свадба се огласи преку ...
сите 103 | | | веќе видена

Пејачката Северина одржа голем концерт во Белград во „Штарк Арена“, а покрај огромната поддршка од фановите, пријателите и колегите, таа има и еден специјален ...
сите 9 | | | веќе видена

Во хотелот Хајат сношти се одржа веселбата по повод свадбата на синот на Цеца, Вељко и неговата избраничка Богдана, која без двоумење го зема неговото презиме ...
сите 112 | | | веќе видена

Ова мало русокосо девојче, денес е позната македонска пејачка. Неколку фотографии од годините на детството кое и не е така далеку зад неа, деновива самата ...
сите 6 | | | веќе видена

Кристал Холанд, мајка на три деца, се соочила со дилема која е вообичаена за родителите, кога се подготвувала својата петгодишна ќерка да ја однесе на ...
сите 4 | | | веќе видена

next