Скопје 24

Марија Шерифовиќ уште еднаш покажува дека е голем човек со огромно срце. Имено, познатата пејачка своите кандидати од „Ѕвездите на Гранд“ кои се натпреваруваат ...
сите 62 | | | веќе видена

Шума и сува трева горат во реонот на Каламици, на вториот крак на Халкидики – Ситонија во Грција, а пожарот брзо се шири, објавија грчките медиуми. Во борбата ...
сите 21 | | | веќе видена

Со голема поддршка од мнозинството земји-членки на ЕУ и ЕК, Северна Македонија и Албанија се надеваа дека европските министри на состанокот во вторник во ...
сите 12 | | | веќе видена

Пештерата Деветашка во Бугарија во своите ѕидови крие историја стара 70.000 години. Во 1996-та година прогласена е за споменик на природата. Во неа се ...
сите 5 | | | веќе видена

Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави 46-от роденден, а ќерката Анастасија и нејзината сестра Лидија, направија изненадувачка забава. Како што пишуваат српските ...
сите 15 | | | веќе видена

Со новите предлог-измени на Законот за игри на среќа, за кој се одржа и собраниска расправа, се предвидува казината и обложувалниците да бидат ограничени на ...
сите 25 | | | веќе видена

Деновиве актуелна тема во македонско – бугарската јавност е датумот за чествување на Гоце Делчев односно неприфаќањето на бугарската комисија за заедничко ...
сите 13 | | | веќе видена

Летово одморот во соседна Грција ќе не чини поскапо отколку минатата година. Грците драстично качија некои од цените, па така, кафето и пијалаците во просек ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска во Македонија времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9. ...
сите 108 | | | веќе видена

Импресиите на македонската спортска јавност полека стивнуваат откако пред неполни две недели Вардар стана европски шампион по втор пат. Освен ракометните херои ...
сите 5 | | | веќе видена

Оваа сабота ќе се одржи полуфиналната вечер на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ . Кандидатите ќе имаат посебни перформанси и ќе направат вистински ...
сите 60 | | | веќе видена

Ако одите на одмор во Грција, треба да внимавате што носите со себе, бидејќи цариниците во Грција имаат строги правила и прописи. Така, не смеете да внесувате ...
сите 25 | | | веќе видена

Најмалку 20, а најмногу 26 работни денови годишен одмор му следуваат на секој работник. Големината на одморот се уредува со Колективен договор, но доколку тој ...
сите 63 | | | веќе видена

На 90 години патува сама низ светот и се забавува. Елена Михајловна е несомнено пример дека нема ништо невозможно во овој живот, ако некој навистина го сака ...
сите 3 | | | веќе видена

Од тоа каква боја на палто ќе облече, зависи пораката која сака да ја испрати, велат за германската канцеларка Ангела Меркел, која имаше важна средба со ...
сите 38 | | | веќе видена

next