Скопје 24

Беренис Шкир, поранешната девојка на аргентинскиот фудбалер Емануел Сала, кој втор ден е во центарот на светска јавност откако авионот со кој патувал од ...
сите 241 | | | веќе видена

Огњен Врањеш за српски “Ало“ открил дека Јелена го запознала со нејзината мајка Дивна, но признал и дека ги знае и нејзините деца. Не сакам сега да зборувам за ...
сите 139 | | | веќе видена

Скопје навистина го очекува возбудливо концертно лето. Најновата информација која утринава се прошири по социјалните мрежи, по што дојде и официјалната потврда ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешната пејачка, а сега водителка убавата вест за приновата ја сподели на социјалните мрежи каде објави фотографија на која позира со трудничкото стомаче ...
сите 18 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша очигледно не може да спие поради скандалот кој и се случи со Огњен Врањеш, откако во јавноста испливаа фотографии, пораки и информации дека зад ...
сите 134 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша се врати во Србија после аферата која со денови го тресе Балканот. Таа веднаш се врати на работните обврски, па отиде на снимањето на Ѕвездите ...
сите 129 | | | веќе видена

Еден од учесниците на годинешното фрлање на Светиот крст за Водици во Прилеп, се пожали на нехуманиот третман кон учесниците. “Повторно едно големо бравос за ...
сите 5 | | | веќе видена

Сметки еден куп. Фрижидерот речиси празен. Куќата дува од секоја страна. Крпиш дупка по дупка. Кратко кажано, крпен живот… -И се беше убаво. Изгледаше како ...
| | веќе видена

Помошникот државен секретар на САД Вес Мичел, поднесе оставка од функцијата во Стејт департментот. Мичел му ја поднел оставка на државниот секретар Мајк Помпео ...
сите 18 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша вчера прв пат се појави на снимањето на емисијата на „Ѕвездите на Гранд“, по спорната афера каде испливаа експлицитни фотографии. Сеуште под ...
сите 136 | | | веќе видена

Предвремено родените бебиња на одделот за Интензивна нега на Клиниката за гинекологија денеска добија нови волнени капчиња и чорапи сплетени од рацете на ...
сите 9 | | | веќе видена

Последната емисија на музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ ја одбележа македонката Елена Миленковска од Скопје. Елена ги испеа песните „Не спомињи љубав“ и „Кошта ...
сите 136 | | | веќе видена

Јасминка Шоштариќ е студент на Филозофскиот факултет во Загреб, а до крајот на студиите и останал уште еден семестар. Јасминка има 75 години и ова и е трет ...
| | веќе видена

Руската телевизија 5 направи репортажа за Македонија под наслов: Кој има придобивка од појавата на „Северна Македонија” на мапата на Европа. Глаткото ...
сите 6 | | | веќе видена

Фудбалерот Огњен Врањеш претставува закана за пејачките со кои бил во некаква врска. Откако објави експлицитни фотографии од Јелена Карлеуша, фудбалерот ...
сите 127 | | | веќе видена

Младиот Христијан Котески од селото Боротино, по професија механичар, познат во јавноста по возилото кое го создаде за расчистување на снег во зимски услови. ...
сите 4 | | | веќе видена

next