Скопје 24

Доколку сакате да имате вистинска природна елка за Новата година во вашиот дом, треба да се информирате и да размислите колку таа може да го загрози вашето ...
сите 8 | | | веќе видена

Вработените на Клинички центар за денеска најавија излегување на протест на просторот кај хелиодромот. Тие трет ден протестираат против одлуката за зголемување ...
сите 83 | | | веќе видена

Првата светска мапа што ја изработи непрофитната организација ГЕМ (Global Earthquake Model), со седиште во Италија покажа дека потегот Дебар-Гостивар е под ...
сите 4 | | | веќе видена

Овие денови низ социјалните мрежи кружи една тажна приказна на наша сограѓанка. Верче Крстевска е хуманистката која јавно на својот Фејсбук профил ја сподели ...
сите 7 | | | веќе видена

Според прогнозите, до крајот на годинава не очекуваат температури од нулата до десетиот степен, кои на почетокот на јануари ќе одат се пониско кон нулата. Во ...
сите 268 | | | веќе видена

Манијата со турските серии започна уште од пред повеќе од 10 години и тоа со двете најгледани серии „1001 ноќ“ и „Кога лисјата паѓаат“ кои полека но сигурно ги ...
сите 4 | | | веќе видена

За брзо и лесно да потонете во сонот, понекогаш не е доволно да испиете топло млеко, чај од хибискус или да изборите илјада овци. Често се случува иако ви се ...
сите 3 | | | веќе видена

Изминатата недела ТВ водителката Елена Стефановска преку социјалните мрежи откри дека не остана воздржана на критиките на модниот гуру Сергеј Варошлија кој ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако сте гледале телевизија во последно време, најверојатно сте забележале како модерната технологија го подобри вашето задоволство при гледањето. Телевизијата ...
сите 5 | | | веќе видена

next