Скопје 24

Сергеј Варошлија кој е позната модна икона кој има своја емисија на телевизијата 1 тв на која обично главна тема се девојкии кои лошо се облeкуваат, односно за ...
сите 5 | | | веќе видена

До самиот крај на оваа недела вистинското лето продолжува и во туристичките центри во државава поточно во Струга, Охрид, Преспа и во Дојран. Времето ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Нова летна тура на фотографии. Александра Накова повторно секси. Во неколку изданија во различни костими за капање, црнокосата убавица остава без здив. Доволен ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската фолк пејачка Елена Велевска иако живее во Охрид, по се изгледа повеќе ги преферира грчките плажи. Летните денови таа ги искористи за одмор секако ...
сите 26 | | | веќе видена

Познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева со емотивна порака ѝ ја честита веридбата на ќерката Лора. – Животот никогаш не ми даде трошка време ...
сите 9 | | | веќе видена

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ е во петтата деценија од животот и може да се пофали со завидна фигура и младешки изглед. Токму поради тоа пејачката нема ...
сите 10 | | | веќе видена

Луѓе од цела Македонија го бараат домашниот чај од маслинки за кој Ангел Попов од Дојран вели дека го излечил дијабетесот. Откако „Женски магазин“ ја објави ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжува периодот на сончево и нормално топло време со не многу високи температури на воздухот кој во текот на следните денови ќе се искачуваат во интервалот ...
сите 292 | | | веќе видена

Ѝ приреди филмско запросување: Момчето на Лора Турунџиева Лора Турунџиева, ќерката на познатата пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева, кажа ДА. ...
сите 10 | | | веќе видена

Познатиот љубовен пар Дарко Спејко и модната блогерка Љупка Митрова ја разбрануваа јавноста со најавата за можно учество во реално шоу. Љупка доби нови понуди ...
сите 2 | | | веќе видена

Теона Спасовска, ќерката на фолк-пејачката Сузана Спасовска, се пофали дека е вљубена. Таа објави фотографија на својот фејсбук-профил со своето момче Виктор ...
сите 11 | | | веќе видена

До самиот крај на оваа недела вистинското лето продолжува и во туристичките центри во државава поточно во Струга, Охрид, Преспа и во Дојран. Времето ќе биде ...
сите 279 | | | веќе видена

Утврдени се пропусти во спроведувањето на добрата хигиенска пракса во продавницата „Специјал“ во центарот на Скопје, покажаа инспекциските контроли на ...
сите 42 | | | веќе видена

Ој Македонијо… Колку девизи надвор ќе депонираме, Ој Македонијо… Со голем број неписмени… Со мал тираж на весници, со многу пензионери, колку навистина ќе биде ...
сите 6 | | | веќе видена

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општина Илинден и Сарај. Од ...
сите 84 | | | веќе видена

Убавините на Македонија се небројни. Тие убавини кријат многу мистерии поврзани со разни периоди од историјата, со народите кои се населувале и кои со себе ја ...
| | веќе видена

Eдна од стотиците македонски легенди и преданија на македонскиот народ е онаа за преубавата девојка Преспа и за настанокот на Преспанското Езеро. Имагинацијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Обидувајќи се на брзина да се разладат, луѓето секојдневно прават голема грешка. Така, наместо на нивното тело да им биде пријатно, неретко е уште полошо. ...
сите 5 | | | веќе видена

До самиот крај на оваа недела продолжува сончевото и нормално топло време со умерена локална облачност претежно во попладневните часови кога на планинските ...
сите 272 | | | веќе видена

next