Скопје 24

Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе му подари оригинал подарок на рускиот претседател Владимир Путин – куче шарпланинец, пишува Блиц. Станува збор за ...
сите 24 | | | веќе видена

Кога не е на снимање таа се наоѓа во некој од азилите за напуштени миленици бидејќи ги обожува животните. Асли Енвер публиката од овие простори ја запознала ...
сите 23 | | | веќе видена

На само 20 километри од центарот на Скопје се наоѓа селото Катланово каде што се допираат медитеранската клима од југ и умерената континентална клима од север. ...
| | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 декември. Св. маченичка Анисија. Родена е во Солун од угледни и богати родители, воспитана во ...
сите 14 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи ја објави првата должничка листа за оваа година. И повторно илјадници должници со милиони долгови. Прв „забетониран“ на црната листа ...
сите 7 | | | веќе видена

Божик за Милица и Милован од Србија има посебно значење бидејќи на овој ден старците слават и 73 години брак. Дочекале внуци и правнуци, а нивната куќа е ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачката Лепа Брена важи за една од најпопуларните во регионот со кариера на ниво уште од поранешна Југославија, а од друга страна според српските медиуми, ...
сите 12 | | | веќе видена

Градската општа болница „8-ми Септември“ минатата недела затвори една од двете хируршки сали на ново отворениот Оддел за трауматологија, бидејќи има недостиг ...
сите 24 | | | веќе видена

Бугарската фолк пејачка Преслава по се изгледа остана без пријатели на естрадата. Сите нејзини колеги и колешки полека како да и го „вртат грбот“. Единственото ...
сите 2 | | | веќе видена

Приказните кои кренаа голема прашина околу наводнииот крах на бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, не беше на удар само Јелена туку и нејзиниот сопруг, ...
сите 145 | | | веќе видена

Ирена Ивиќ, возач на градски превоз во американски Милвоки покажа дека има многу големо срце. Таа додека го возела автобусот на 22 декември минатата година, ...
сите 46 | | | веќе видена

Имав преголема желба да останам бремена. Ми доцнеше 7 дена, зедов тест и беше позитивен. Закажав преглед кај д-р A. K., мојот матичен гинеколог во Кочани. ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога мажите и жените ќе станат родители, тие учат што значи безусловна љубов, но и бесконечна одговорност. Животот на едно мало човече целосно зависи од нив, а ...
сите 3 | | | веќе видена

Ефто Пупиноски еден од нашите најпопуларни фолк пејачи кој низ целиот Балкан се прослави со незаборавната “Лихнида кајче веслаше”, песната која на српски ...
| | веќе видена

next