Скопје 24

Ромските свадби се познати по раскошот и кичот, како и по деталите за кои со денови по завршување на свадбената веселба се раскажува. Младите како и нивните ...
сите 17 | | | веќе видена

Ако сакате да ги исчистите местата на автомобилот, нe мора да одите во просторијата за перење. Можете лесно да ја подготвите оваа средство за чистење и вашите ...
сите 12 | | | веќе видена

Рачниот менувач во автомобилот е извор на задоволство за едни, и неизмерна фрустрација за други возачи. Ако вие имате таков во вашиот автомобил, еве неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Луѓето со крвна група 0 би требало да одбегнуваат кофеин и алкохол. Кофеинот може да биде особено штетен бидејќи го подига нивото на адреналин кој и онака е ...
сите 10 | | | веќе видена

Изложбата „Тектонски пореметувања“ на македонскиот академски ликовен уметник Зоран Арсовски – Бабата ќе биде отворена во галеријата на Културно – информативен ...
сите 21 | | | веќе видена

Љуба Перучиќ реши да застане на лудиот камен и да ја ожени убавата водителка Кататина Колозеус, а вначвката е закажана за месец октомври. -Се женам на 10-ти ...
сите 7 | | | веќе видена

Голема полициска акција во близина на ресторанот Кораб, се проверуваат автобусите број 56, пишува весникот Лајм. Според првичните информации, станува збор за ...
сите 10 | | | веќе видена

Во кругот на најблиските членови на семејството во еден ресторан во Нови Сад- Србија, Натали Грубовиќ го славеше роденденот на својата наследничка која носи ...
сите 3 | | | веќе видена

Цело попладне централното градско подрачје е блокирано, а колони возила и автобуси создадоа сообраќаен хаос во главниот град. Во гужвата кај МАНУ повреден бил ...
сите 14 | | | веќе видена

По големата летна турнеја која ја одржа во регионот, српската пејачка Драгана Мирковиќ има уште еден убав повод за славeње. Имено, Мирковиќ и нејзиниот сопруг ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако на почетокот на овој месец (септември 2019) најпрвин ја побара раката на својата долгогодишна девојка во комплексот на манастирот Свети Наум во Охрид, ...
сите 17 | | | веќе видена

Легендарниот Дејвид Бекам пред неколку години одлучи да го основа клубот Интер Мајами кој од наредната сезона официјално ќе се натпреварува во МЛС. Бекам и ...
сите 4 | | | веќе видена

next