Скопје 24

Сите го нарекуваа „Херојот на Охрид“. Во 2018 година за 9 часа го преплива Охридското езеро. Следната година, Марко пред себе си постави невообичена цел, а тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристина Димитриевска која на јавноста е позната како поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски, периодов е многу актуелна во медиумите. При крајот на ...
сите 7 | | | веќе видена

За биковите семејството е секогаш на прво место. Токму затоа доколку сакате да бидете во добри односи со некој Бик, тогаш треба да ги почитувате неговите ...
сите 108 | | | веќе видена

МРТВ јавно поканува: Македонската радио-телевизија, како членка на Европската радиодифузна унија и носител на лиценцата за учество на „Евровизија 2020“, која ...
сите 27 | | | веќе видена

Убавиот пар Јована и Жељко Јоксимовиќ слават годишнина од бракот, а по тој повод водителката јавно му упати емотивна порака. На денешен ден 2012 година, Јована ...
сите 5 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша „заштедила“ околу 300.000 евра, благодарение на учествотот во жирито во „Ѕвездите на Гранд“, и рече Саша Поповиќ, зашто доволна била појавата ...
сите 21 | | | веќе видена

Поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ наводно е љубовна врска со турската ѕвезда Озкан Сен кој е познат како Мистер Џад. Поп ѕвездата која на ...
сите 5 | | | веќе видена

По завршувањето на зимскиот распуст на учениците јавниот превоз ќе сообраќа по вообичаениот зимски возен ред. Во изминативе три недели, поради ученичкиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше кумановецот Марио Арангеловски кој првпат е во музичкото шоу и е под ...
сите 21 | | | веќе видена

Дарко – Спејко се’ уште е соло… барем официјално! Откако набрзина влезе во реалното шоу „Задруга“, каде баш и не успеа да се снајде па за неполн месец излезе ...
сите 4 | | | веќе видена

Многумина балканци денес, во потрага по подобар живот, го напуштаат својот роден дом и заминуваат на печалба во некоја од побогатите земји во Европа или во ...
сите 3 | | | веќе видена

Хуманоста е одраз на големите луѓе. Среќниот фаќач на Светиот крст во Делчево, Васе Панчовски заедно со неговата група одлучија денешната освоена награда, ...
сите 74 | | | веќе видена

Група дизајнери од Јужна Кореја најдоа начин да се борат со оние денови кога едноставно не престанува да врне дожд. Заедно со Пантоне, тие ги вратиле боите во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и Филип Василевски од Скопје. Тој беше под менторство на Марија Шерифовиќ. ...
сите 9 | | | веќе видена

Православните верници денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Овој ден се празнува уште од вториот век. Поврзан е со крштавањето на Исус Христос во ...
сите 31 | | | веќе видена

next