Скопје 24

По поводот почетокот на новата училишна година, Зоолошка градина Скопје подготви многу изненадувања за најмалите посетители. Во сабота од 12:00-14:00 секое ...
сите 26 | | | веќе видена

Запрени се сите градежни активности за изградба на гасоводот на Водно, информираше денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, кој воедно и ги ...
сите 109 | | | веќе видена

-Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку – биле зборовите на шест годишната Моника, кои што при секоја средба во домот за деца ,,11Октомври’’ во ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерата на првиот македонски филм во жанрот еротска комедија, „Мејкинг Оф“ ќе се одржи на 6 септември во 20.30 часот во кино салата Синеплекс. Во филмот, ...
сите 9 | | | веќе видена

Овој план на исхрана позитивно влијае на здравјето, а губењето килограми е загарантирано Освен што ќе ви помогне да ги симнете килограмите и да го прочистите ...
сите 13 | | | веќе видена

Психолозите и психотерапевтите велат дека по доаѓањето од одмор, луѓето доживуваат зголемена анксиозност, депресија или слични симптоми, дерматолозите ...
сите 2 | | | веќе видена

Рузмаринот е лековита и зачинска билка. Расте во форма на грмушка и нараснува до три местри во висина. Има тенки листови кои даваат пријатен мирис и се одличен ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова масло се смета сигурно за луѓе, а може да се користи во комбинација со антибиоици во борба против бактериска инфекција. Воспаление на белите дробови е ...
сите 20 | | | веќе видена

Wizz Air, водечката авиокомпанија во Македонија и една од најбрзо растечките авиокомпании во Европа, објави дека нејзиниот летен распоред за 2019 година од ...
сите 12 | | | веќе видена

Наместо да уживаат во мир и релаксација на одморот во Неа Врасна во Грција, музичарот Живко Динев и неговата сопруга, како и уште четири македонски семејства ...
сите 6 | | | веќе видена

600 000 домаќинставата до ноември треба да изберат од кого ќе купуваат струја следната година, кога почнува и целосната либерализацијата на пазарот на ...
сите 18 | | | веќе видена

next