Скопје 24

Семејство од Скопје моли за помош. Исчезнато е лице Даниела Пецевска од скопско Драчево. Доколку ја имате некаква информација исконтактирајте го семејството на ...
сите 48 | | | веќе видена

Утре се празнува Свети маченик Трифун, заштитник на градинарите и на лозарите. Момчето што на 17-годишна возраст со Божја помош ја излекува царската ќерка ...
сите 17 | | | веќе видена

Болница во Бранденбург, Берлин има потреба од Медицински сестри од Македонија! Барања: Стручно образование / обука со степен / диплома; Се бара познавање на ...
сите 2 | | | веќе видена

Разните диети и процеси на губење на килограмите веројатно е нешто најтешко што им паѓа на сите. Килограмите најчесто се враќаат веднаш по престанувањето со ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога Џон Стоклосa на 11-годишна возраст го видел неговиот брат како крева тежини, посакал и самиот да се проба во тоа. Иако родителите го поддржувале, ...
сите 19 | | | веќе видена

По неколку години „медиумска илегала“, Мелита Ракичевиќ деновиве јавно говорела за разводот со сопругот Соме, но открила и детали поврзани со нејзината бурна ...
сите 3 | | | веќе видена

Месец март продукциската куќа КМК го резервира за два големи проекти поточно театарски претстави кои ќе ве насмеат. Двете претстави се задолжителни, едната во ...
сите 3 | | | веќе видена

Народната медицина и тоа како функционира, барем кога станува збор за превентивност. Ова можеби ви делува смешно, но треба да знаете дека терапијата со лук се ...
сите 4 | | | веќе видена

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното дете беше извадено од стомакот за да биде излечено, ...
сите 10 | | | веќе видена

На жал на своите колеги, водителот на емисиите Фокс и Пријатели, Пит Хегсет, во неделата јавно признал дека не ги измил рацете десет години. Ова е откриено ...
сите 7 | | | веќе видена

„Ова се наши деца, но од брзото темпо на живеење не можеме да ги чуеме. Децата ќе ни пораснат а дел од нас нема да им ги разбереме нивните мечтаења. Наместо ...
сите 18 | | | веќе видена

Жоао Переира (71), Бразилец од остров во близина на Рио де Жанеиро во 2011 година спасил еден пингвинот од сигурна смрт. Тој го нашол заглавен меѓу карпите, ...
| | веќе видена

Секој има свои погледи на живот и свои сфаќања…Свои љубови, страсти, желби…не сакаат сите да живеат во град…Ги има и оние кои се задоволни со животот на село и ...
сите 2 | | | веќе видена

Млада девојка со свој еротски интернет-видеоканал, која е позната по нејзините 210 килограми, откри дека заработува стотици фунти така што јаде 10.000 калории ...
сите 3 | | | веќе видена

Комбинацијата од чиста морска сол и вода како дел од редовната прехрамбена рутина може да го регенерира нашиот организам на следните начини… Бенефициите на ...
сите 9 | | | веќе видена

Не постојат многу луѓе што не обожаваат кисели краставички, па затоа тие редовно се наоѓаат на нашето мени. Киселите краставички содржат голема количина на ...
сите 27 | | | веќе видена

Дипломирал со највисоки оценки, бил задоволен со постигнатиот успех и бил сигурен дека го чека убава и сјајна кариера. Една од најголемите компании во неговата ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога првпат ги фотографирале заедно сите биле под јаки терапии и чудесно е да се видат како изгледаат денес. Сега се на возраст од 4. и 5. години и ова е прва ...
сите 3 | | | веќе видена

Какаото е одговорно за транспортот на холестеролот од ѕидовите на артериите во црниот дроб, каде преку жолчката го исфрла надвор од телото. Топлиот напиток од ...
сите 5 | | | веќе видена

next