Скопје 24

Д-р Бранимир Несторовиќ вели: Додека имавме често инфекции, додека бевме валкани до толку што имавме природни стимуланси на нашиот имуни систем и тогаш бевме ...
сите 9 | | | веќе видена

Аљоша Вочковиќ е еден од оние уметници кои го обележаа југословенското актерство, а посебно се паметат неговите улоги во популарните серии „Враќање на ...
сите 4 | | | веќе видена

Кире Лазаров официјално потврди неговата кариера ќе ја заврши по сезоната 2020/21, кога му завршува и новиот договор со Нант. Тоа е денот за кој се стравува ...
сите 50 | | | веќе видена

Бразилската полиција утрово започнала акција под името „Бегалец“ и во таа прилика уапсени се пет личности, членови на меѓународна криминална група која се ...
сите 78 | | | веќе видена

Филип Пецовски е уште еден Македонец кој настапи на сцената на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Момчето е навистина талентирано па и двете песни ...
сите 8 | | | веќе видена

Пејачката Тамара Тодевска пред само неколку дена на свет го донесе своето второ дете, синчето Дарен, но се чини дека неговата постара сестричка Хана најмногу ...
сите 14 | | | веќе видена

Фацијалната козметичка хирургија во текстот кој понатаму ќе следи се однесува на интервенции на меките ткива на лицето и вратот. Суштината на фацијалната ...
сите 2 | | | веќе видена

Од денеска (15 декември, сабота) до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за ...
| | веќе видена | слични

Повеќе села низ цела Македонија го носат името на светата великомаченица Варвара. Ова е еден од поголемите празници што нашиот народ ги празнува. Светата ...
сите 14 | | | веќе видена

Аки Рахимовски и „Парни ваљак“, неколку македонски пејачи, диџеј и група од Косово ќе ги забавуваат скопјани за новогодишната ноќ, ова го соопштија скопскиот ...
сите 93 | | | веќе видена

Нашата поп дива Тамара Тодевска пред само два дена на свет го донесе своето второ дете, синчето Дарен, и веднаш на социјалните мрежи го покажа најсреќниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Водителката Миа Костова е една од најстилизираните јавни личности во Македонија и постојано е во центарот на вниманието, секоја нејзина реаксија е следена од ...
сите 2 | | | веќе видена

next