Милано

  во

  Неверојатни информации пристигнуваат од Сенегал. Тамошната фудбалска федерација направила бизарна грешка, по што репрезентацијата нема да смета на офанзивецот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Исто како и луѓето, така и големите градови се раѓаат, развиваат и менуваат. И како што во текот на животот сите ние добиваме прекари кои најдобро не' ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Интер е безкомпромисен, вели потпретседателот на фудбалската асоцијација на Нигерија во однос на причината поради која Балде нема да се најде на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ова дело на Леонардо да Винчи се наоѓа во црвката Санта Марија де ла Грација во Милано. Изработката на ова дело го нарачал Лодовико Сфорца – војвода од Милано. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Десетина познати личности се меѓу евакуираните поради пожарот што беснее во Калифорнија, а веќе зема девет животи. Ѕвездата Кејтлин Џенер соопшти дека ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Огнената стихија во Калифорнија не се смирува. Цел град Парадајс каде живееја 27 илјади жители е целосно уништен, а бројот на мртви постојано расте. Десетина ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот биланс од огнената стихија која од четвртокот беснее во таа ...
  сите 36 | | | веќе видена