Милано

  во

  Милан и Лацио оваа вечер одиграа директна пресметка за четвртото место на табелата во Серија А, натпревар кој на крајот беше решен во последните 15 минути на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Адријано Галијани цели три децении беше десна рака на Силвио Берлускони и заедно со претседателот беше најзаслужен за сите големи успеси кои ги оствари ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иднината на Мауро Икарди во Интер се уште не е извесна, но италијанските медиуми пишуваат дека извесно е дека клубот ќе го напуштат тројца играчи. Иако се уште ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Раководството на Интер заврши голема работа пред крајот на сезоната, ги осигура услугите на нивниот дефанзивец Милан Шкрињар уште на четири години. Како што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иднината на Мауро Икарди во Интер се уште не е извесна, но италијанските медиуми пишуваат дека извесно е дека клубот ќе го напуштат тројца играчи. Иако се уште ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Управата на Интер има амбициозни планови кога е во прашање следниот преоден рок. Летото не очекува вистинска реконструкција на играчкиот, а многу е можно и на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Поддршка од поранешниот соиграч, моментално директор за развој на тимот, во пресрет на дерби мечот во сабота кој е од исклучително значење за Росонерите во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Договорот никогаш не бил поблиску! На Интер му претстои клучна борба за толку посакуваниот пласман во Лигата на шампионите. После неколку лоши резултати ...
  сите 13 | | | веќе видена