Милано

  во

  Софија е рангирана на 167 место од вкупно 345 градови во светот во однос на безбедноста на граѓаните, според листата на веб-сајтот „Numbeo“. Бугарскиот главен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Несекојдневен настан е регистриран синоќа на Меѓународниот аеродром во Тирана. Полетувањето на авион кон аеродромот „Малпенса“ во Милано е одложен за дури пет ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Несекојдневен настан е регистриран синоќа на Меѓународниот аеродром во Тирана. Полетувањето на авион кон аеродромот „Малпенса“ во Милано е одложен за дури ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Интер со гол во судиското надополнување успеа да стигне до исклучително важни три бода, но иако во прв план се најде Брозовиќ кој го постигна клучниот гол за ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Манекенката Кендал Џенер обожува ексцентрични дневни комбинации, а тоа го потврди и со последниот стајлинг. За првиот ден од модната недела во Милано, изгледа ...
  сите 3 | | | веќе видена