Милано

  во

  Тимот на Дуделаж оваа сезона стана првиот тим од Луксембург кој се изборил за учестуво во групна фаза на едно европско натпреварување. На тој начин овој тим ...
  сите 23 | | | веќе видена

  ПСВ на своја кожа осети дека Лео Меси тешко може да се запре кога Аргентинецот е расположен, клубот од Ајндховен постави и специјален жив ѕид но за џабе Лига ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Таткото на Матиас Весино тренирал деца во аматерскиот клуб Вида Нуева во малото градче Сан Хасинто на југот од Уругвај. Тој никогаш не им зборел на децата дека ...
  сите 10 | | | веќе видена