Милано

  во

  Тимот на Џенаро Гатузо импресионира во последниов период, а добрата форма на Росонерите донесе пораз на домашен терен за доста незгодната Аталанта. Италија ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Oпшто познато е дека премирлигашите трошат најмногу на засилувањем но еден клуб е исклучок и тоа веќе во два преодни рока. Неверојатно звучи податокот дека ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Tимот на Милан изгледа се подобро навивачите од почетокот на вториот дел на сезоната имаат голем оптимизам и се надеваат на влез во во топ 4. Засега Милан е на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Милан изгледа се подобро оваа сезона и „росонерите“ се во сериозна борба за четвртата позиција која наредната сезона би им обезбедила настап во Лигата на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Интер успеа да победи со 0:1 на гостувањето во Австрија кај виенски Рапид, па на тој начин за момент фановите на клубот од Милано заборавија на фудбалскиот ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Maуро Икарди се уште не го продолжил договорот со „Нероаѕурите“, а после тоа што се случуваше пред два дена тешко и дека ќе се случи. Икарди ја изгуби ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Ситуацијата која се создаде во Интер по одземањето на капитенската лента на Мауро Икарди, откако „нераѕурите“ со гол од пенал стигнаа до минимална 1:0 победа ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ситуацијата која се создаде во Интер по одземањето на капитенската лента на Мауро Икарди, откако „нераѕурите“ со гол од пенал стигнаа до минимална 1:0 победа ...
  сите 32 | | | веќе видена