Милано

  во

  Јелена Ѓоковиќ шред бракот со Новак живеела скромен студенткси живот. Јелена студирала во Италија, поточно во Милано, на универзитетот „Бокони“ и не крие дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Грција нема да се повлече од договорот од Преспа и ќе оди до крај. Ова го тврди лично и персонално грчкиот премиер Алексис Ципрас. Владата на Ципрас ќе ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Унгарската авиокомпанија „Визер“ годинава ќе воведе по четири нови линии од аеродромите во Скопје и Охрид. Ова го најави Џорџ Михалопулос, комерцијален ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Четири нови линии од скопскиот и четири од охридскиот аеродром ќе бидат пуштени од страна на нискобуџетната авиокмпанија „Визер“ кои ќе бидат поддржани од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Осум нови дестинации преку авиокомпанијата „Визер“ ќе им бидат достапни на македонските граѓани од скопскиот и охридскиот аеродром. Четири нови линии ќе бидат ...
  сите 19 | | | веќе видена