Милано

  во

  Цаци Паковска успешно чекори во светот на модата повеќе од две децении. Таа е жена со свој изграден стил, сопственик на бутикот за облека „Зап Милано“ и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Урби Емануелсон како голем талент на Ајакс пристигна во Милан во 2011 година, но сепак, брзоногиот играч за врка немаше развој на кариерата како што многумина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Италија веројатно ги помина најтешките денови во нејзината историја. „Аѕурите“ не се избори за пласман на Мундијалот кој ова лето ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Калчолигашот се подготвува за овосезонските настапи во Лигата на шампионите, фановите со нетрпение очекуваат химната на тоа елитно европско клупско ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Долго време веќе постои интерес на клубот од „Сан Сиро“ за играчот на Зенит, Леонардо Паредес. Поранешниот спортски директорна „Росонерите“, Андријано Галијани ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Само неколку дена по оторањето, првиот „Старбакс“ во Милано ги освои срцата на граѓаните и туристите што чекаат и по два часа за да купат кафе. Пред „Старбакс“ ...
  сите 13 | | | веќе видена