Милано

  во

  Јувентус во саботата го доби полесно од очекуваното дербито против Лацио со 2:0 во трката по осмото скудето со ред, а второто дерби од второто коло во Серија ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пролетта го промовираше трендот на Дивиот Запад, враќајќи им ја модата на каубој чизмите кои остануваат во игра и следните сезони – есен и зима. Но, судејќи ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Милан ова лето доживеа големи промени. Клубот премина во рацете на „Елиот“ и се промени конплетното раководството на миланскиот гигант. Пристигнаа клупските ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Засилувањето на Виљареал, Карлос Бака, објасни зошто одлучил да го напушти Милан. Според Колумбиецот, италијанскиот клуб не сакал да го пушти. – Од самиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од родното Стојаково до Азурниот брег – двајцата авантуристи Ѓорги Николов и Џоко Шуклев поминаа илјадници километри со нивниот реставриран „Рено 4“ стар 40 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Бразилецот од Барселона, Рафиња, оваа сезона како позајмен фудбалер ќе настапува за Бетис. Двата клуба постигнале договор Бетис да плати 1,5 милиони евра, со ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Милан сака да се раздели со Ален Халиловиќ, Хрватот веќе бил понуден на Жирона и Еспањол Италија 22 годишниот фудбалер од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Големиот хрватски талент, Ален Халиловиќ е на излезна врата на Сан Сиро и покрај тоа што пристигна во Милано минатиот месец, „росонерите" бараат нов клуб за ...
  сите 60 | | | веќе видена