Милано

  во

  Во последниов период познато е дека има здравствени проблеми. Има направено и операција на срцето во 2016-та година, а оваа година е опериран двапати. Сега ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поранешниот португалски голман Витор Баја зборуваше за трансферот на феноменалниот Роналдо од Барселона, каде што беа соиграчи, во Интер. „Тој беше играч од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лидерот на партијата „Форца Италија” се отповикал на барањето на лице во Загреб кое сакало да се слика со него и додека го правеле селфито, Берлускони паднал, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Силвио Берлускони лесно се повредил во Загреб, каде присуствуваше на конгресот на Европската народна партија. Заради тоа, по враќањето во Италија, тој денеска ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Италијанскиот прволигаш Милан, испратил официјална понуда до фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, кој сака да го врати во своите редови, откако Швеѓанецот го носеше ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Големиот борец, Луис Скола и со 39 години е активен на кошаркарските терени и игра на високо ниво во дресот на италијанскиот прволигаш Олимпија Милано. Клубот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Милан и Златан Ибрахимовиќ се во интензивни преговири за враќање на Швеѓанецот во Милано, дали ќе има договор ќе се знае на почетокот од декември. Милан му ...
  сите 74 | | | веќе видена