Милано

  во

  Интер има добра позиција во однос на големиот интерес кој пристигнува за дефанзивецот чиј договор со тимот од Милано има важност до 2022. година, а понудата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Составот на Панатинаикос ја запиша шестата победа во низа во Евролигата и тоа на гостувањето кај Армани Милано каде славеше со 95-83 и тоа пред се благодарение ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бранителот на титулата во Евролигата, Реал Мадрид славеше на гостувањето во Москва кај Химки со 100-75 и на тој начин обезбеди домашна предност во плејофот во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Составот на Басконија го победи Реал Мадрид со 86-76 и дојде на чекор до пласман во плејофот во Евролигата. Домашниот тим беше на повисоко ниво и заслужено ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На денешен ден - 23 март 23 март 2019 - Светски ден на метеорологијата и на водите 1309.- Папата Клемент Петти ја преместил папската престолнина во Авињон, во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  За да го прослават завршетокот на градбата на стадионот White Hart Lane, Спурси објавија забрзано видео од поставувањето на темелите до денеска. На снимката се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Раџа Наинголан изминатово лето беше претставен како големо засилување за Интер, пред се поради тоа што белгискиот фудбалер беше лидер во средниот ред во еден ...
  сите 29 | | | веќе видена

  13-годишниот Реми Шехат успеал да го сокрие својот мобилен телефон и да повика полиција и така да спаси 51 врсник, кои во средата биле киднапирани од возач на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Едно од децата заробени во школскиот автобус во близина на Милано, 13-годишниот Реми Шехат, успеал да го сокрие својот мобилен телефон и да повикаа полиција и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Едно од момчињата заробени во училишниот автобус во близина на Милано, 13-годишниот Реми Шехата, успеало да го сокрие својот мобилен телефон и да повика ...
  сите 33 | | | веќе видена