Милано

  во

  Перо Антиќ по крајот на оваа сезона ќе стави крај на својата кариера. Најдобриот македонски кошаркар во интервју за „Антена 5“ националното радио откри дека ќе ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин го напушти Милан и направи трансфер во Челзи, поради него во таборот на „росонерите“ не жалат премногу. Игуаин имаше голема желба да направи ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин одлучи предвреме да ја заврши својата приказна со Милан и да се пресели во Премиер лигата во таборот на Челси каде ќе соработува со Маурицио ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Перо Антиќ веќе извесно време размислува да стави крај на својата играчка кариера, а сега откри повеќе детали за тоа што мисли да прави во иднина во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Заменикот премиер на Италија, Матео Салвини се надева дека Гонзало Игуаин никогаш повеќе нема да се врати во Милан. Италија Матео Салвини кој е заменик премиер ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Перо Антиќ веќе извесно време размислува да стави крај на својата играчка кариера, а сега откри повеќе детали за тоа што мисли да прави во иднина во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Медиумите од Италија ги откриваат желбите на Јувентус на трансфер пазарот благодарејќи на спортскиот директор Фабио Паратичи, кој ги заборавил своите белешки ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Откриени се трансфер желбите на „Старата Дама" откако спортскиот директор Фабио Паратичи во ресторан ја заборавил листата со засилувања.„Ил Темпо“ објави листа ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден 27 јануари 2019 – Светски ден на холокаустот 1814.- Во Берлин умрел Јохан Готлиб Фихте, германски филозоф, еден од водечките претставници на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Милан и Наполи вторпат по ред ремизираа без голови во меч од Серија А одигран во Милано. Дербито понуди скромен фудбал и две големи шанси за двете екипи. ...
  сите 54 | | | веќе видена