Милано

  во

  Една генерација на Јувентус изобилува со имиња кои по завршувањето на кариерата станаа фудбалски тренери. Дури 14 играчи на Јувентус од генерацијата на Зидан, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијан Виери пред неколку месеци ја прекинал врската со Јазма Кендрик, а таа во последно време зачестила со разголените фотографии на Инстаграм, каде ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 29. октомври 2018 (ИНПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(50) од Струга, шеф на отсек за комерција и јавни набавки во Општа болница ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб Будуќност од Подгорица, покажува интерес за Американецот со македонски пасош, Џордан Тиодор, објави специјализираниот кошаркарски портал ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пет лица ги загубиле своите животи, а едно се води како исчезнато во невремето што ја погодило Италија. Две лица загинале кога дрво паднало на автомобил во кој ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Пет лица ги загубиле своите животи, а едно се води како исчезнато во невремето што ја погодило Италија. Две лица загинале кога дрво паднало на автомобил во кој ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб Будуќност од Подгорица, покажува интерес за Американецот со македонски пасош, Џордан Тиодор, објави специјализираниот кошаркарски портал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  СВР Охрид поднесе кривична пријава против О.Л.(50) од Струга, шеф на отсек за комерција и јавни набавки во Општа болница Охрид и против М.К.(59) од Охрид, ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Кинеските сопственици на Интер, „Сунинг Груп“ инвестирале речиси половина милијарда евра во клубот во последниве две години. Групацијата платила 474 милиони ...
  сите 4 | | | веќе видена