Милано

  во

  Вчерашното дерби од осумнаесетото коло на италијанската Серија А во кое се судрија милански Интер и Наполи го одбележаа повеќе немили настани, пренесуваат ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи за да му даде поддршка на Калиду Кулибали, кој синоќа постојано добиваше раститички навреди од навивачите на ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Еден навивач на Интер загина, а четворица неаполци се повредени од убоди со нож во вчерашниот судир на двете навивачки групи во Милано, пред фудбалскиот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Многу тажни вести денеска пристигнуваа од Милано. Навивачот на Интер кој пред синоќешниот натпревар на неговиот тим против Наполи беше удрен од комбе за жал ...
  сите 69 | | | веќе видена

  35 годишен фан на Интер го загуби животот откако бил удрен од комбе откако дошло до тепача помеѓу ултрас навивачите на „нероаѕурите“ и „наполитанците“ на пат ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Навивачот на Интер кого пред дербито со Наполи го удрило комбе во кој се наоѓале ривалските навивачи, починал во една од болниците во Милано. Италијанските ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Навивачот на Интер кого пред дербито со Наполи, го удрило комбе во кој се наоѓале ривалските навивачи, починал во една од болниците во Милано. Италијанските ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи по вчерашниот инцидент на Џузепе Меаца каде фановите на Интер постојано упатуваа расистички навреди на адреса ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се огласи на социјалните мрежи за да му даде поддршка на Калиду Кулибали, кој синоќа постојано добиваше раститички навреди од навивачите на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Навивачите во Италија повторно ја покажаа својата црна страна и одново беа во фокусот на вниманието по вчерашниот натпревар помеѓу Интер и Наполи во Милано. ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Пресметката помеѓу фановите на Интер и Наполи пред почетокот на мечот однесе еден човечки живот, како што пренесуваат медиумите, починал 35 годишен фан на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Синоќа Интер и Наполи одиграа одличен натпревар на „Џузепе Меаца“ во Милано кој домаќините го добија со голот на Лаутаро Мартинез во судиското продолжение. ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Синоќа Интер и Наполи одиграа одличен натпревар на „Џузепе Меаца“ во Милано кој домаќините го добија со голот на Лаутаро Мартинез во судиското продолжение. ...
  сите 85 | | | веќе видена