Милано

  во

  На охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле” денеска слета првиот авион на компанијата „Визер” на нововоспоставената линија од Охрид до Малме, шестиот по ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Од Охридскиот аеродром од денес стартуваат новите директни авиолинии до шведскиот град Малме и градот на модата Милано . Цените се од 20 евра а со нив ќе ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Шефот на стручниот штаб на Росонерите го посочи инцидентот со Кеси како најголем во дербито со Интер, инцидент кој го повредил многу, тоа е нешто што Гатузо не ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Тренерот на Интер, Лучано Спалети, им честиташе на своите фудбалери и на оние на Џенаро Гатузо по „Дерби дела Мадонина“. „Нероазурите“ излегоа како крајни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Тренерот на Интер, Лучано Спалети, им честиташе на своите фудбалери и на оние на Џенаро Гатузо по „Дерби дела Мадонина“. „Нероазурите“ излегоа како крајни ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан и Интер синоќа во дербито на колото во италијанска Серија А одиграа одличен натпревар, а по втор пат оваа сезона се радуваа „сино-црните“. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На денешен ден - 18 март 18 март 2019 1584.- Вo Санкт Петербург умрел Иван Четврти Василевич - Грозни, руски цар, приврзаник на автократизмот. Концентрирајќи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Момент за најсмешни видео инсерти се случи на миланското дерби, судијата Марко Гвида падна во моментот кога требаше да покаже пенал за Интер. Италија Градското ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Големото градско дерби на Милано заврши со победа на Интер, „нероаѕурите" го издржаа доцниот притисок на Милан и славеа со 2-3.Милан влезе како фаворит во ...
  сите 31 | | | веќе видена