Милано

  во

  Екипата на Барселона не успеа да го освои целиот плен на вчерашното гостување кај Интер (1-1), но без разлика на се клубот од „Камп Ноу“ го потврди тикетот за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијан Виери пред неколку месеци ја прекинал врската со Јазма Кендрик, а таа во последно време зачестила со разголените фотографии на Инстаграм, каде ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Словакот одигра одличен меч синоќа во Милано и беше столбот во одбраната на калчолигашот во дуелот против Каталонците кои заврши со реми, резултат кој му дава ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Милано, 7. ноември 2018 (ИНПРЕС) –Двете големи италијански пресметки од Лигата на шампионите во Италија во вторникот завршија без победник, откако Интер успеа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб Будуќност од Подгорица, покажува интерес за Американецот со македонски пасош, Џордан Тиодор, објави специјализираниот кошаркарски портал ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Реал Мадрид очајно е во потрага по класичен голгетер кој ќе знае да ги реализира создадените шанси. Кралскиот клуб сезонава има слаби резултати токму поради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона е првата со изборен пласман меѓу 16-те најдобри во фудбалската Лига на шампиони. Каталонците синоќа во Милано ремизираа со Интер и на две ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Реми во Неапол и Милано, слатка одмазда на Атлетико, пресврт на Тотенхем ја обелеќаа вечерва во Лигата на шампиони.Во Групата А, Атлетико и се реваншираше на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  ИНТЕР-БАРСЕЛОНА 1:1 (0:0) Икарди 87'/Малком 83' Натпреварот помеѓу Интер и Барселона започна онака како што заврши на „Камп Ноу". Доминација на Барса, Интер ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За неполн половина час стартуваат и останатите средби од четвртото коло во Лигата на шампионите, покрај оние кои почнаа од 18,55 часот и се уште се во тек. ...
  сите 17 | | | веќе видена