Милано

  во

  Џенова на нашиот Горан Пандев одново капитулираше во Милано, по поразот од Милан денеска загуби и од Интер и тоа со убедливи 5-0.„Нероаѕурите“ ја забележаа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Интер го одржува чекорот со Јувентус и Наполи, по денешниот триумф од 5-0 против Џенова се искачија на второто место во Серија А. Избраниците на Лучијано ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев со стоечки овации беше испратен од теренот на стадионот „Џузепе Меаца“. Пандев во дресот на Џенова одигра ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тројката со која американскиот бек Мајк Џејмс му донесе минимална победа на Армани Милано од 81:80 над Анадолу Ефес, беше потег на колото во Евролигата. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Евролигашката програма денеска мина во знакот на фаворитите, а беше заокружена со драматичната завршница на мечот меѓу Армани Милано и Анадолу Ефес. Домаќините ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Милано се одигра најинтересниот и најдраматичниот меч од петтото коло во Евролигата, откако Армани Милано дозволија да се „стопи“ предноста од 14 поени, за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Португалецот има важечки договор со Јувентус до 2023. година, тоа му дава добра положба на италијанскиот првак во евентуален интерес за дефанзивецот, интерес ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Италија | Фудбалерот на Росонерите тврди дека критиките на адреса на неговата екипа биле „преголеми“, тој се извини за автоголот против Џенова, додавајќи дека ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Росонерите тврди дека критиките на адреса на неговата екипа биле „преголеми“, тој се извини за автоголот против Џенова, додавајќи дека веднаш ...
  сите 26 | | | веќе видена