Милано

  во

  Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, вербално го нападна францускиот претседател Емануел Макрон нарекувајќи го лицемер што ги враќа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ги прокоментира обидите на Интер да го ангажираат Лука Модриќ, вели дека „Нероаѕурите“ сакале да го купат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Првиот човек на „кралевите", Флорентино Перез го нападна Интер и вели дека за прв пат во неговиот живот некој клуб се обидел да купи ѕвезда на Реал без да ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Лука Модриќ, Интер и Реал Мадрид беа една од главните теми ова лето. Сега, иако е јасно дека Хрватот нема да заврши на „Џузепе Меаца“, барем не во овој преоден ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Џесика Алба моментално е на одмор со својата ќерка, во Италија. 37-годишната актерка и нејзината 10-годишна ќерка вчера мамеле погледи на улиците во Милано, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Милан, Рикардо Кака пристигна во Милано со цел да превземе една од директорските позиции во таборот на „росонерите“. Рикардо Кака ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон им одговори на унгарскиот премиер Виктор Орбан и на министерот за внатрешни работи, Матео Салвини, дека имаат право кога ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон им одговори на унгарскиот премиер Виктор Орбан и на министерот за внатрешни работи Матео Салвини дека „имаат право” кога ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Неприкосновениот унгарски премиер Виктор Орбан објави дека италијанскиот министер за внатрешни работи Матео Салвини е "неговиот херој и сопатник", а како негов ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фотографијата на улиците на Милано ги збунила фановите на Џенифер Анистон и Адам Сендлер. На Интернет се појавиле Фотографии од нив двајца како се држат за ...
  сите 5 | | | веќе видена