Милано

  во

  1568.- Роден е Томазо Кампанела, италијански филозоф, доминиканец. Во делото “Сончева држава”, напишано по примерот на Платон и на Томас Мор го изложи своето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Можеби и не е доцна за момчето кое своевремено важеше за најголем „вундеркид“ во светскиот фудбал. Има само 20 години и веќе доби етикета „пропаднат“. Тоа е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сопругата и агент на капитенот на Интер тврди дека Јувентус и Наполи пријавиле интерес за Икарди, шампионот на Италија на крајот финалната одлука ја донел за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  18 годишната девојка Марија Х. од Германија која исчезнала пред пет години, во четвртокот изненадувачки се јавила кај семејството. За неа беше покрената голема ...
  сите 3 | | | веќе видена

  18 годишната девојка Марија Х. од Германија која исчезнала пред пет години, во четвртокот изненадувачки се јавила кај семејството. За неа беше покрената голема ...
  сите 4 | | | веќе видена

  18-годишната Марија Х. во мај 2013. година исчезнала и цели пет години никој не знаел каде се наоѓа, но неодамна му се јавила на своето семејство преку ...
  сите 5 | | | веќе видена

  18-годишната Марија Х. во мај 2013. година исчезнала и цели пет години никој не знаел каде се наоѓа, но неодамна му се јавила на своето семејство преку ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Италијанската модна престолнина е она што актерката и претприемник Џесика Алба ја избра за патување со десетгодишната Хонор, која е вистинска копија на мајка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Италијанскиот министер за внатрешни работи, Матео Салвини, вербално го нападна францускиот претседател Емануел Макрон нарекувајќи го лицемер што ги враќа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ги прокоментира обидите на Интер да го ангажираат Лука Модриќ, вели дека „Нероаѕурите“ сакале да го купат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Првиот човек на „кралевите", Флорентино Перез го нападна Интер и вели дека за прв пат во неговиот живот некој клуб се обидел да купи ѕвезда на Реал без да ...
  сите 28 | | | веќе видена