Ливерпул

  во

  Фудбалската Асоцијација покрена постапка против Даниел Стариџ за прекршување на правилата за обложување, фудбалерот пак вели дека никогаш не се обложил на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На Даниел Стариџ му се заканува казна или суспензија откако ФА го обвини дека прекршил две правила за обложување, фудбалерот на Ливерпул веднаш порача дека ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ливерпул пред шест дена беше гостин во Белград каде што доживеа неочекуван пораз од Црвена звезда со 2-0 во Лигата на шампионите. Англискиот тим на ден пред ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Даниел Стариџ, фудбалерот на Ливерпул, е под истрага од фудбалската асоцијација на Англија поради прекршување на правилата за обложување и откривање информации ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил како и на секој навивач на „црвените ѓаволи“ не му е сеедно поради поразот во градското дерби на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед оваа сезона под водство на Жозе Мурињо руши негативни рекорди. Дали конкуренцијата е многу посилна или едноставно Манчестер Јунајтед помалку ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
  сите 34 | | | веќе видена