Ливерпул

  во

  Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин, изјави денеска дека преферира предвремени избори наместо втор референдум за Брегзит.На ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Саидо Берахињо пред неколку години беше еден од најбараните фудбалери во Англија, но неговата кариера преку ноќ доживеа неверојатен пад и скоро и да исчезна од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лидерот на британската опозициска Лабуристичка партија, Џереми Корбин, изјави денеска дека преферира предвремени избори наместо втор референдум за Брегзит. На ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Турската ѕвезда, Мерве Ташкин им откри на медиумите дека се запознала со новиот голман на Бешикташ, Лорис Кариус. Кариус имаше лоша сезона на приватно ниво и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Одличен настап имаше македонскиот голман Дејан Илиев кој успеа да ја зачува својата мрежа незатресена, воедно имаше и неколку клучни интервенции. Стрелци на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Турската ѕвезда, Мерве Ташкин им откри на медиумите дека се запознала со новиот голман на Бешикташ, Лорис Кариус. Кариус имаше лоша сезона на приватно ниво и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ливерпул вчера пред своите навивачи полесно од очекуваното дојде до победа против Саутемптон од 3:0. „Црвените“ на најдобар начин ја отворија сезоната и се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ливерпул, 23. септември 2018 (ИНПРЕС) – Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Еден од најтрофејните играчи на Ливерпул и икона на “Редсите”, кој во клубот ги доживеал најубавите, но и најтешките моменти на екипата во историјата, во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ливерпул го задржа перфектниот учинок на стартот од сезоната, „Црвените“ со 3-0 триумфираа над Саутемптон, Манчестер Сити броеше до пет против Кардриф а ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Сакал да ја избричи брадата, но кога видел што има под неа останал без зборови! На почетокот се почнало како шега помеѓу пријателите затоа што сакале да знаат ...
  сите 16 | | | веќе видена