Ливерпул

  во

  Вулверхемптон го има победничкиот рецепт за Ливерпул во мечевите од ФА купот, а и вечерва популарните волци беа подобри од фаворитот, славеа со 2:1 и се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ливерпул немаше најдобра понеделничка вечер на „Молињу “, откако беше елиминиран од Вулверхемптон со 2:1 во 4. коло од ФА купот, и во исто време го загуби ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Плановите на Манчестер јунајтед за ангажман на нов дефанзивец и денеска се топ тема на медиумите од Англија, „ѓаволите“ се поврзуваат со неколку дефанзивци ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вулверхемптон – Ливерпул (20:45 часот) Последната пресметка од третото коло во ФА купот нема да разочара, од Вулверхемптон и Ливерпул се очекува да има голови. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека едно од засилувањата кои пристигнаа во клубот во овој преоден рок, Наби Кеита е уште не ги прикажува партиите ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На листата 20 најскапи клубови во светот првото место убедливо го држи еден клуб веќе втора година во низа. На ранг листата најскапи клубови во светот во овој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Искусниот белгиски голман, Симон Мињоле и оваа сезона е во втор план во Ливерпул и ретко добива било каква шанса во конкуренција на Алисон Бекер. Алисон брани ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Манчестер Сити на фантастичен начин со победа над Ротерам од 7-0 го започна своето патување во ФА Купот. „Граѓаните“ иако настапија со комбиниран тим не му ...
  сите 28 | | | веќе видена