Ливерпул

  во

  Одличната серија на Ливерпул беше продолжена со вчерашната победа против Пари Сен Жермен (3:2). Тимот на Ливерпул вчера го совлада ПСЖ пред своите навивачи на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Наполи влезе како сериозен фаворит на гостувањето кај Црвена звезда, но одигра само 0-0 во Белград, загуби два бода во тешка група во која се уште и Ливерпул и ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Таткото на Матиас Весино тренирал деца во аматерскиот клуб Вида Нуева во малото градче Сан Хасинто на југот од Уругвај. Тој никогаш не им зборел на децата дека ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Египетскиот фудбалер Мохамед Салах, ни крив ни должен се најде во центарот на вниманието по натпреварот на Ливерпул со ПСЖ. Редсите го постигнаа победничкиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена звезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Сопственикот на Валенсија Питер Лим иако го врати клубот во Лигата на шампионите не е баш омилена личност на „Месталја“. Имено, тој вложи пари во клубот, се ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Тој по синоќешниот дуел на „Рајко Митиќ“ рече дека неговите избраници требале да дадат гол, но нагласи како противникот играл добра одбрана и го трошеше ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти не е задоволен по нерешениот исход со Црвена ѕвезда во првата рунда од Лигата на шампионите. Тој по синоќешниот дуел на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Бразилецот Нејмар ужива да си поигрува со противничките играчи и понекогаш претерува со своите провокативни дриблинзи и потези, но изминатава вечер конечно ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Јирген Клоп на големо се радуваше за погодокот кој го постигна Роберто Фирмино во 93-та минута од натпреварот, мајсторија која му овозможи на Ливерпул да ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Посебно интересно беше во групата Ц, каде Ливерпул го совлада ПСЖ, а Звезда ремизираше со Наполи. Ливерпул е во страшна форма и во Премиер лигата каде од пет ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Германскиот тренер, Јирген Клоп синоќа и се радуваше на победата на својот тим на мечот против ПСЖ (3-2) која на Ливерпул му ја донесе Роберто Фирмињо во ...
  сите 59 | | | веќе видена