Ливерпул

  во

  Јирген Клоп ја воодушеви српската спортска јавност со величествениот гест на натпреварот од Лигата на шампионите против Црвена Звезда, но наспроти позитивните ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул имаа ноќ за заборав затоа што нивниот тим претрпе шокантен пораз од Црвена Звезда со 2:0, а „сол на раната“ им дотури и фактот што мораа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул имаа ноќ за заборав затоа што нивниот тим претрпе шокантен пораз од Црвена Звезда со 2:0, а „сол на раната“ им дотури и фактот што мораа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Meнаџерот на Лиерпул Јирген Клоп со своите фудбалери го напушти Белград кој нема да му остане во добро сеќавање. Спротивно на сите очекувања пред натпреварот, ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Meнаџерот на Лиерпул Јирген Клоп со своите фудбалери го напушти Белград кој нема да му остане во добро сеќавање. Спротивно на сите очекувања пред натпреварот, ...
  сите 132 | | | веќе видена

  Синоќа ПСЖ стигна само до нерешен резултат против тимот на Наполи во рамките на групната фаза на Лигата на шампионите, а играчите на францускиот тим имаа многу ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Навивачите на Звезда пред натпреварот со Ливерпул сакаа само едно нешто на теренот да видат тим кој ќе се бори – не веруваа во победа и чудо на „Маракана“. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Англискиот великан Ливерпул, актуелниот европски вицепрвак загуби неочекувано и сензационално од белградска Црвена Звезда со 0-2 во четвртата рунда во ЛШ ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Црвена звезда одигра импресивен натпревар против Ливерпул, а светот не беше воодушевен само од нивната игра, туку и од фантастичната атмосфера на Маракана. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул имаа ноќ за заборав затоа што нивниот тим претрпе шокантен пораз од Црвена Звезда со 2:0, а „сол на раната“ им дотури и фактот што мораа ...
  сите 28 | | | веќе видена