Ливерпул

  во

  Еден од најтрофејните фудбалери на Ливерпул и икона на „црвените“ за „Би-Би-Си“ откри шокантни детали од младоста. Брус Глобелар го бранеше голот на Ливерпул ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Еден од најтрофејните фудбалери на Ливерпул и икона на „црвените“ за „Би-Би-Си“ откри шокантни детали од младоста. Брус Глобелар го бранеше голот на Ливерпул ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џои Бартон во овој момент работи како менаџер на Флитвуд Таун и постојано ги следи сите случувња во светскиот фудбал, исто како и во времето кога важеше за ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул денеска на домашен терен играат против Саутемптон во натпревар од шестото коло на англиската Премиер лига. „Црвените“ одлично ја ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ливерпул и ПСЖ во вторникот одиграа исклучително интересен и возбудлив натпревар на „Енфилд Роуд“, а истиот беше решен со гол во последните секунди од ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Мохамед Салах е во мала голгетерска криза со оглед на тоа што Египќанецот нема постигнато гол на последните три натпревари. Сепак, тренерот на Ливерпул, Јирген ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Ѕвезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Претседателот на Наполи, Де Лаурентис пред неколку дека стадионот на овој клуб изгледа како јавен тоалет, а неговите зборови дефинитивно добија потврда со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ливерпул размислува да го остави Шаќири во Англија за натпреварот во ноември, со цел да не ризикува потенцијална политичка тензија. Се уште се свежи сеќавањата ...
  сите 35 | | | веќе видена