Ливерпул

  во

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја даде својата прва прес-конференција пред почетокот на новата сезона во групната фаза од Лигата на шампионите. ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Великаните на англискиот фудбал, Ливерпул и Манчестер Јунајтед, веќе водат конкретни разговори за приклучување кон т.н. Европската премиер лига, тврди „Скај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Само една недела откако не им успеа предлогот за „кратење“ на Премиер лигата на 18 тимови преку проектот „Биг пикчр“, англиските гиганти Ливерпул и Манчестер ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ливерпул и Манчестер Сити во последниве години развија големо ривалство во Премиер лигата, два состави кои се издвоија од останатите и водеа битка за титулата. ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Баерн Минхен нема да смета на услугите на Серж Гнабри на утрешниот дуел со Атлетико Мадрид од Лигата на шампионите. Гнабри кој во минатата сезона беше еден од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На Островот никако да заврши дебатата за стартот на голманот на Евертон Џордан Пикфорд врз Ван Дајк, по кој Холанѓанецот го чека долга пауза. Весникот „Дејли ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Ливерпул и Манчестер Јунајтед, наводно, водат разговори околу приклучувањето кон новoто фудбалско натпреварување поддржано од ФИФА, кое може драматично да ја ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Само една недела откако не им успеа предлогот за „кратење“ на Премиер лигата на 18 тимови преку проектот „Биг пикчр“, англиските гиганти Ливерпул и Манчестер ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Само една недела откако не им успеа предлогот за кратење на Премиер лигата на 18 тима преку проектот „Биг пикчр“, англиските гиганти Ливерпул и Манчестер ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, вчера во текот на натпреварот реши да игра преку платформата „Твич“ да ги покани неговиот пријател и соиграч од репрезентацијата да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Англиски „Скај спортс“ објави ексклузивна информација дека формирањето на фудбалската Европска Премиерлига е во завршна фаза, и наскоро треба да биде ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Ливерпул преговараат за креирање на ново натпреварување во кое ќе учествуваат клубови од Англија, Шпанија, Франција, Италија и Германија и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Манчестер, 20 октомври 2020 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја даде својата прва прес-конференција пред почетокот на новата сезона во ...
  сите 70 | | | веќе видена