Ливерпул

  во

  Ливерпул по примерот на неколку други премиерлигаши одлучи да ги искористи мерките на британската влада и наместо клубот да им исплати плати на вработените, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Најпогодени од целата оваа ситуација со коронавирусот се од Ливерпул кои се во исчекување дали сезоната во Премиер лигата ќе продолжи или ќе биде прогласена за ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Се уште актуелниот европски шампион одлучи да го искористи предлогот од англиската влада и сите вработени освен фудбалерите ги прати на принуден одмор. Додека ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ливерпул го зема примерот од неколку премиерлигаши и одлучи да испрати на принуден одмор дел од своите вработени во клубот, користејќи го пакетот поволности од ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Од ПФА се огласија со соопштение по состанокот во кое ја образложија одлуката да одбијат намалување на платите. Во петокот на иницијатива на капитенот на ...
  сите 169 | | | веќе видена

  И Ливерпул влегува во онаа група на тимови кои превземаат мерки за да го спасат клубот. Сите, освен играчите мораа да заминат на принуден одмор, 80% од нивните ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалер Маркос Љоренте е во изолација заедно со кучето кое го крстил Енфилд. Тој одлучил да има домашен миленик набрзо по фантастичниот настап на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Рио Фердинанд во неколку наврати се обрати преку Инстаграм и побара од одговорните луѓе во Англија да ја поништат сезоната во Премиер лигата, мислење кое ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Бурни реакции на Островот кај љубителите на фудбалот од одлуката на клубот кој ланската сезона го подигна трофејот во Лигата на шампионите, а годинава го делат ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ливерпул ќе ја користи мерката на Британската влада, која ќе им плаќа по 80 посто од платата за сите работници што останаа без работа во месеците во кои има ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Питер Крауч не престанува со своите активности на социјалните мрежи, уште помалку кога речиси цело човештво се учи да си пронаоѓа занимации кога се наоѓа во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул веќе извесно време водат кампања за нивниот тим да ја добие титулата доколку сезоната во Премиер-лигата биде прекината, но „црвените“ се ...
  сите 102 | | | веќе видена