Ливерпул

  во

  Германскиот фудбалски стратег со голема доза на почит кон противникот влегува во мечот на Енфилд за кои многумина сметаат дека ќе биде „лесна задача“, тој ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Играчите на Ливерпул се уште се опоравуваат од шокот кој го претрпеа во вторникот на гостувањето во Белград кај Црвена Звезда, а Јирген Клоп пред првенствениот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Помина нешто повеќе од една година откако Осман Дембеле потпиша за Барселона, а младиот талент сѐ уште не блесна како што очекуваа навивачите на каталонскиот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На конференцијата на Јирген Клоп пред натпреварот на Ливерпул со Фулам најмногу се зборуваше за натпреварот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Српскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Oливие Жиру вчера во Лигата на Европа против БАТЕ Борисов го постигна првиот гол после долга пауза. Францускиот напаѓач од редовите на Челзи вчера погоди после ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мохамед Салах во неделата доби една своја статуа во Шарм ел Шеик, но Египќанецот го снајде истата судбина како Кристијано Роналдо, па поради специфичноста на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Навивачите на Црвена Звезда и понатаму се во еуфорија после големата победа над европскиот вицешампион Ливерпул. Звезда во вторникот го победи Ливерпул со 2:0, ...
  сите 22 | | | веќе видена