Ливерпул

  во

  Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси уште еднаш стигна до Златната копачка откако сезоната ја заврши со 36 погодоци на вкупно одиграни 34 натпревари. Единствен ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Шегата на тренерот на Тотенхем, Маурисио Почетино за тоа каде неговиот тим ќе престојува пред финалето во Лигата на шампионите, не беше најдобро сфатена во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Маурисио Почетино се подготвува за најголемиот натпревар во својата тренерска кариера, дуелот со Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите, но тоа не го ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Маурисио Почетино се подготвува за најголемиот натпревар во својата тренерска кариера, дуелот со Ливерпул во финалето на Лигата на шампионите, но тоа не го ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пишуваат дека првиот човек на Барселона Жозеп Мариа Бартомеу имал средба со првата ѕвезда на клубот Лео Меси во домот на Аргентинецот, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Шегата на тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино за тоа каде неговиот тим ќе престојува пред финалето во Лигата на шампионите, не беше најдобро сфатена во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Точно уште една недела останува до најважниот меч сезонава, финалето во Лигата на шампиони. Англиските ривали Ливерпул и Тотенхем во Мадрид ќе водат битка за ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Лео Меси попладнево се појави пред медиумтие на заеднички прес со Жерард Пике, но со оглед на тоа дека Аргентинецот за прв пат по четири години се најде на ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Лео Меси за прв пат по 2015 година имаше средба со медиумите, Аргентинецот откри дека се уште го боли елиминацијата од Лигата на шампионите и побара прошка од ...
  сите 73 | | | веќе видена

  После долго време Аргентинецот одлучи да зборува пред јавноста , а секако шпанските новинари имаа огромен број на прашања за ѕвездата на каталонскиот гигант. ...
  сите 38 | | | веќе видена