Ливерпул

    во

    Давид Силва стана играчот со најмногу настапи во Премиерлигата во дресот на „граѓаните“, Манчестер Сити се врати на -4 во однос на Ливерпул откако лесо се ...
    сите 12 | | | веќе видена

    Манчестер Сити успеа да го одржи чекорот со Ливерпул и остана на минус четири на првенствената табела по комплетирањето на 22-то коло во англиската Премиер ...
    сите 12 | | | веќе видена