Ливерпул

  во

  Познатиот англиски фудбалски сајт „442“ преку свое истражување реши да им покажа на англиските фанови кој голман бил најдобар во Премиерлигата. Условите за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако Црвена Звезда избори пласман во Лигата на шампиони, после скоро 18-годишен пост, еден навивач предизвика тотално лудило со облогот кој го направил во ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Црвена Звезда оваа сезона ќе игра во Лигата на шампионите и поради тоа еуфоријата кај навивачите на овој клуб е огромна. Српскиот клуб доби навистина пеколно ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Наредната седмица стартува новата сезона во Лигата на шампионите, а веќе на почетокот имаме едно големо дерби, супер интересна пресметка меѓу премиерлигашот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, откри дека неговите родители му кажале дека неговите обиди да стане фудбалер се само „губење време", се додека не го потпишал ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, играчот кој по доаѓањето на „Енфилд“ експлодираше и стана еден од клучните играчи на Клоп, за англиските медиуми откри некои ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не му верува доволно на Маркус Рашфорд и поради тоа англискиот репрезентативец добива мала минутажа на „Олд ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Се повеќе зомби, како што жаргонски се нарекуваат луѓето под влијание на опасната дрога спајс, секојдневно може да се видат по улиците на градовите ширум ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со големото дерби меѓу Тотенхем и Ливерпул ќе биде отворено петтото коло во англиската Премиер лига, но за жал, дуелот кој ќе се одигра на „Вембли“ нема да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ливерпул после минатата одлична сезона и засилувањата кои ги доведе во летниот преоден рок е еден од главните фаворити за освојување на Премиер лигата, а ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сенегалскиот репрезентативец Садио Мане е еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул и секако меѓу најдобрите во англиската Премиер лига. Сепак, неговиот пат до ...
  сите 8 | | | веќе видена