Ливерпул

  во

  Ливерпул дојде до триумф од исклучително значење на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите, совладан е ПСЖ, со кого заедно со Наполи триото ќе води ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Џејмс Милнер имаше уште една извонредна партија во дресот на Ливерпул, а мора да се напомене дека посебно ги воодушеви фановите на „Енфилд Роуд“ кога имаше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ливерпул синоќа во дербито на колото во Лига на шампиони го победи ПСЖ со 3:2, а херој за „црвените“ беше Роберто Фирмињо. Токму Фирмињо беше тој кој ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ливерпул синоќа во дербито на колото во Лига на шампиони го победи ПСЖ со 3:2, а херој за „црвените“ беше Роберто Фирмињо. Токму Фирмињо беше тој кој ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Напаѓачот на ПСЖ, Единсон Кавани даде интересен коментар откако неговиот тим беше поразен од Ливерпул (3:2) во Лигата на шампионите. Уругвајскиот напаѓач ...
  сите 92 | | | веќе видена