Ливерпул

  во

  Екипата на Челси му се придружи на Ливерпул на врвот на табелата со пет од пет, но „Сините“ го запоседнаа првото место во Премиер лигата поради подобра гол ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Обидувајќи се да ја отстрани леќата која се „залепила“ за очната јаболкница случајно скинала дел од рожницата. Поради солзите левото око набрзо и се затворило, ...
  | | веќе видена

  Германскиот фудбалски стратег не можел убаво да ја проследи ситуацијата, но, тој е исфустриран од тоа што веднаш потоа прекршок бил досуден за домаќините, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Сините" остануваат рамо до рамо со Ливерпул со по пет победи од исто толку натпревари, Челси попладнево предводен од Еден Азар триумфираше над Кардиф со ...
  сите 28 | | | веќе видена