Ливерпул

  во

  Линда Пичут сопругата на сопственикот на Ливерпул Џон Хенри потполно ги маѓепса навивачите по мечот во кои тие ја загубија титулата од Манчестер Сити. Имено ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ливерпул ја заврши сезоната со најмалку примени голови, но сепак Манчестер Сити на крајот стигна до трофејот. Тимот на Клоп освои дури 97 бодови, но на краот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Медиумите од „островото" почнаа да прават пресметки кој ќе заработи најмногу оваа сезона, се очекува Ливерпул да инкасира повеќе од шампионот Манчестер Сити, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Дали некој можеби се сеќава на ветувањето кое Јирген Клоп го вети кога пристигна во Ливерпул? Тоа беше во октомври 2015. година, тогаш го изјави следново: „Ве ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Познати се приходите кај клубовите во Премиер лигата за сезоната 2018/19. Со најголем награден фонд заврши Ливерпул и покрај тоа што сезоната ја заврши на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер сити вчера ја одбранија титулата во Премиер лигата. „Граѓаните“ на крајот ја добија трката со Ливерпул и со бод повеќе од „црвените“ први ја минаа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Манчестер Сити успеа да излезе како победник на гостувањето на „Амекс“ и на тој начин стави крај на една од најлудите битки во историјата на Премиер лигата, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Познати се приходите кај клубовите во Премиер лигата за сезоната 2018/19. Со најголем награден фонд заврши Ливерпул и покрај тоа што сезоната ја заврши на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пеп Гвардиола вчера ја обезбеди својата втора титула во Премиер лигата, или вкупно осма во домашните првенства ако се бројат неговите две претходни етапи кои ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Играчите на Ливерпул се разочарани од второто место во лигата, но се надеваат дека ќе им компензираат на навивачите со трофејот од Лигата на шампионите, рече ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ливерпул успеа да го победи Вулверхемптон со 2:0 на и на тој начин со победа се прости од домашните навивачи за оваа натпреварувачка сезона, но сепак тоа не ...
  сите 6 | | | веќе видена