Италија

  во

  Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Тие се гледаат со очи полни љубов, не пропуштаат пригода да се прегрнат, бакнат и држат за раце и дефинитивно се еден од најубавите славни парови. Џорџ и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапси четврицата осомничени за милионска кражба на накит. Најстариот има 60, а намладиот 43 години. Во кражбата во јануари во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапси четврицата осомничени за милионска кражба на накит . Најстариот има 60 , а намладиот 43 години. Во кражбата во јануари во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во кражбата во јануари во хотел во Венеција беа ограбени и индиски артефакти на катарскиот шеик Хамад бин Абдула ал- Тани , кои биле изложени во палатата во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шведскиот ветеран, Златан Ибрахимовиќ ќе остане запаметен како еден од најдобрите напаѓачи во последниве 15 години, напаѓач кој успеа да игра во голем број на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Цената на суровата нафта „брент“ денеска се намали под 70 американски долари за барел, првпат после 10 април 2018 година. Според аналитичарите, цената на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  1 Кога веќе Владата ги нуди за вработување во приватните компании непродуктивно вработените во државната администрација, дали ќе има можност газдите да си го ...
  сите 2 | | | веќе видена