Италија

  во

  Поранешниот премиер на Италија и поранешен претседател на Европската комисија, Романо Проди, вечерва во Охрид ја прими Светската награда за хуманизам. Тој ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Неизоставно мора да биде забрзан процесот на присоединување на државите од Балканот кон Европската унија. Нема да има целосен и траен мир во Европа се додека ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Неизоставно мора да биде забрзан процесот на присоединување на државите од Балканот кон Европската унија. Нема да има целосен и траен мир во Европа се додека ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Неизоставно мора да биде забрзан процесот на присоединување на државите од Балканот кон Европската унија. Нема да има целосен и траен мир во Европа се додека ...
  сите 60 | | | веќе видена

  “Еј здраво Македонци, се радуваме што ве гледаме во нашиве планини. Ајде доста се занимавате со политика, занимавајте се малку повеќе со планинарење, доаѓајте ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полскиот напаѓач Кжиштоф Пјатек ги договори сите услови за трансфер во редовите на Милан. Според наводите на италијанските медиуми, 23-годишниот фудбалер со ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Денеска завршува зимската пауза во германската Бундес лига, а со мечот Хофенхајм Баерн Минхен, започнува вториот дел од сезонава. Актуелниот првак има 36 бода ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рафаел Надал и Роџер Федерер без проблеми обезбедија пласман во осминафиналето. Вториот носител Надал експресно го елиминира домашниот тенисер Де Минаур во ...
  сите 97 | | | веќе видена

  По успешно воспоставеното партнерство во рамки на програмата „Европа за граѓаните“ општина Гевгелија и Фондацијата за локален економски развој и информатичка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Освен тие на Гонзало Игуаин, раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи, ќе се обидат до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигураат и услугите на ...
  сите 10 | | | веќе видена