Италија

  во

  Аталанта успеа да ја прекине победничката низа на Интер, триумфирајќи со 4:1 во Бергамо, за да ги оддалечи „нераѕурите“ од лидерите во Серија А, Јувентус. Ханс ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Љубителите на фудбалот денес можат да уживаат цен ден во фантастични натпревари кои се играат ширум светот. Големи дербија се играат во Италија, Англија и ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Пристигањето на новиот Ford Focus на македонска почва е како вклучување на аларм за важен состанок. Алармот е за претстојниот преод во третата декада од новиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Кога ќе погледнете кон таванот на базиликата „Свети Франциско“ во гратчето Асизи во Италија, сигурно не очекувате да го видите лицето на ѓаволот.Сепак, во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Наполи со пресврт во вториот дел стигна до победа од 1-2 и три бода на гостувањето кај Џенова во меч кој беше прекинат поради обилни врнежи од дожд и вода на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На 11-ти 11-ти во 11 часот и 11 минути ќе биде промовиран романот,,11:11 Души близнаци" од авторот Весна Здравковска Трајковска. Настанот е организиран во ...
  сите 2 | | | веќе видена