Италија

  во

  Победата на Јувентус над Атлетико Мадрид (3:0) и денеска е тема во италијанските медиуми. Откако што првиот натпревар заврши со резултат од 2:0, речиси никој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Кали (53), се испукани најмалку шест куршуми, по што напаѓачот го прегазил мафијашот со своето возило. Босот од мафијашкото семејството Гамбино, Франческо ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Италијанскиот медиум Газета дело спорт денеска изнесе информација дека УЕФА можеби ќе разгледува опција за казна на Кристијано Роналдо.Тоа се должи на гестот ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Италијанскиот професир Марчело Пецети, научен директор на Фондацијата на холокаустот од Рим и еден од најважните италијански историчари на оваа тема, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани, кој неодамна за Истра и Далмација рече дека се италијански, предизвика нова бура критики кога наводно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германката Викторија Ребензбург победи во супер-џи трката од Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Ребензбург заврши со 1: 23,91 минути и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  По огромниот успех на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска на 69. издание на престижниот филмски фестивал во Берлин и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Германката Викторија Ребензбург победи во супер-џи трката од Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Ребензбург заврши со 1: 23,91 минути и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  По неверојатниот успех на Берлинскиот филмски фестивал и освоените две награди (престижната наградата на екуменското жири и наградата на германскиот еснаф на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани, кој неодамна за Истра и Далмација рече дека се италијански, предизвика нова бура критики кога наводно ...
  сите 5 | | | веќе видена