Италија

  во

  45.п.н.е.- Воведен бил во употреба новиот календар, наречен „јулијански“, со кој римскиот државник Гај Јулиј Цезар, според советите на грчките астрономи го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи раскажа како го договорил потпишувањето на договорот со Кристијано Роналдо. “Кога игравме во Мадрид во Лигата ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Македонско-косовските односи се на највисоко можно ниво досега, на повидок се нови заеднички проекти во енергетскиот сектор. Ваков е заклучокот од средбата што ...
  сите 77 | | | веќе видена

  „Да живее Трст, да живее италијанска Истра, да живее италијанска Далмација“, изјави претседателот на Европарламентот Антонио Тајани во говорот по повод Денот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  И годинава во Годишната програма на Министерството за култура нема пари за издавање на научното списание „Историја", реагира издавачот на ова референтно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Медиумите од Англија пренесуваат дека Арон Ремзи ставил потпис на пред-договор со Јувентус според кој ќе заработува нешто над 400.000 фунти неделно. Италија ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Според пишувањата на БиБиСи, Арон Ремзи денеска ставил потпис на пред-договор со Јувентус според кој ќе има основна неделна плата од нешто над 400.000 фунти со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Да живее Трст, да живее италијанска Истра, да живее италијанска Далмација, порача претседателот на Европарламентот Антонио Тајани во говорот по повод Денот на ...
  сите 18 | | | веќе видена