Италија

  во

  Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични првични ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Најмалку една третина од граѓаните на Франција и Италија сметаат дека Британија веќе ја напуштила Европската Унија, пренесува „Еуроњуз“ според резултатите од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Марко Матераци, еден од најдобрите дефанзивци на Интер во последните 20-тина години, признава дека Јувентус го има најдобриот состав во Италија, посебно откако ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Кумот на познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, кој во неделата загина во сообраќајна несреќа во Германија, тврди дека пејачот бил врзан со појасот, но од ударот ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Охрид, 18. февруари 2019 (ОХРИДПРЕС) – Новата 2019-та година започна успешно за охридскиот дј и продуцент Ербил Џемоски – Dj Erbil. Првата песна годинава беше ...
  | | веќе видена

  Кумот на познатиот српски пејач Шабан Шаулиќ, кој во неделата загина во сообраќајна несреќа во Германија, тврди дека пејачот бил врзан со појасот, но од ударот ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Еден од најугледните спортски новинари во Италија, Фабрицио Романо пренесува доста неочекувана вест. Имено, Бепе Марота ќе го почитува ветувањето кое му го дал ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Италијанското Движење Пет Ѕвезди отвори онлајн-анкета за да одлучи дали да го блокира потенцијалното судење на лидерот на Лига и министер за внатрешни работи, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Италијанскиот град Бари ќе има плаќа на оние жители кои на работа ќе одат со велосипед, пишува The Local Градоначалникот на Бари, Антонио Декаро, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Родителите на поранешниот премиер на Италија, Матео Ренци се во домашен притвор поради измама и предвремен банкрот на компании. Нивниот адвокат ја нарече ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На покана на иновативниот креативен тренинг центар Creative Hub, во саботата гостуваше популарниот италијански фотограф Алесандро Капочиа, на пошироката ...
  сите 5 | | | веќе видена