Италија

  во

  Англиските медиуми веќе го „вклучија алармот“ со оглед на тоа дека Ливерпул е првиот нареден гостин во Неапол. Медимуите на Островот на големо пишуваат за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На почетокот на септември претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис по којзнае кој пат изјави дека клубот би можел да ги игра натпреварите од Лига на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Еден од најчитаните италијански весници Тутоспорт упати јавен апел до УЕФА, да го тргне од листата германскиот судија Феликс Брих, после црвениот картон кој му ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Италијанската воена мисија во Нигер, која ќе помага да се контролираат миграциските текови, конечно ќе почне, осум месеци откако беше усвоена од страна на ...
  сите 7 | | | веќе видена