Италија

  во

  Веднаш по ставањето на потврден печат на титулата во Серија А, осма по ред за неговиот клуб Јувентус со синоќешната победа, фудбалскиот ас Кристијано Роналдо ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Според извештајот на Европската комисија, една третина од вкупната актива на Европската унија е во рацете на странски компании, а 9,5% од европските компании ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Продолжува теренска вакцинација низ училиштата, медицински персонал ќе ги вакцинира оние што не ја примиле вакцината против ситни сипаници. Оваа одлука ја ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Градоначалникот на северноиталијанскиот град Болоња смета дека едно од најпознатите италијански традиционални јадења – шпагетите Болоњезе не се италијански. – ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот на северноиталијанскиот град Болоња смета дека едно од најпознатите италијански традиционални јадења – шпагетите Болоњезе не се италијански. – ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Градоначалникот на северноиталијанскиот град Болоња смета дека едно од најпознатите италијански традиционални јадења – шпагетите Болоњезе не се италијански.– ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо ја изненади јавноста кога вчера ја посети Хрватска, поточно Дубровник каде што одлучи да ги помине празниците. Играчите во Италија добија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Градоначалникот на северноиталијанскиот град Болоња смета дека едно од најпознатите италијански традиционални јадења – шпагетите болоњезе не се италијански. - ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Легендарниот италијански фудбалски ас Роберто Баџо (52) испрати силна порака, истакнувајќи дека фудналот полека го губи својот поранешен лик и се повеќе ...
  | | веќе видена

  Гонзало Игуаин има тешка сезона во чиј прв дел беше сериозно критикуван поради настапите во дресот на Милан, а во вториот е под голем притисок како фудбалер на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Португалецот ќе одмори барем на кратко во едно луксузно здание во Дубровник, а дел од хрватските медиуми наведоа одредени детали од неговото пристигнување ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во општина Дебар денеска се гласа за претседател на РС Македонија и за градоначалник. Кандидати за градоначалник на Дебар се Хекуран Дука од ДУИ и Арбен Аголи ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Аргентинскиот офанзивец подолг период се поврзува со неколку клубови, а во Италија често пати за него се вели дека е на излезна врата од Торино, но, од таму ...
  сите 16 | | | веќе видена