Италија

  во

  Непристрасноста на спортските новинари, особено кога на терен се две екипи од иста држава, е едно од основните правила кои припадниците на седмата сила треба ...
  сите 34 | | | веќе видена

  И покрај рекордно високата поддршка за Европската Унија кај граѓаните, тие не веруваат дека таа ќе опстои во наредните десет до дваесет години, според анкета ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Непристрасноста на спортските новинари, особено кога на терен се две екипи од иста држава, е едно од основните правила кои припадниците на седмата сила треба ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус до крајот на сезоната имаат уште два натпревари после што ги очекува пауза. Јувентус по осми пат во низа успеа да ја освои титулата ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Џанлуџи Буфон повеќе од две децении беше дел од италијанската сениорска фудбалска репрезентација, период во кој имаше многу падови и подеми, па дефинитивно има ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со стоечки аплауз на почетокот и на крајот од свечениот собир беше поздравен академик Ѓорѓи Филиповски, единствениот жив од тројцата основачи на МАНУ, кому ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Илија Несторовски и Александар Трајковски повторно ги освоија срцата на навивачите на Палермо и покажаа лојалност кон клубот кој се наоѓа во незавидна ...
  сите 32 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ завршија голема работа со планирањето на тимот за иднината откако денеска потпис на нов договор стави дефанзивецот Милан Шкринијар. Италија 24 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Исто како и неговиот француски колега Тимоние, побара спроведување на реформите, поред се они во правосудството кои конечно треба да обезбедат целосно владеење ...
  сите 12 | | | веќе видена