Италија

  во

  Јувентус со победа се враќа од Милано откако со 2-0 ги победи росонерите, Гонзало Игуаин повеќе му помогна на својот поранешен клуб отколку на сегашниот откако ...
  сите 84 | | | веќе видена

  “Љубига мајка...“ која и денеска е повторувана како знак на неповторливиот Гидра На денешен ден пред дваесетипет години починал Драгомир Бојаниќ Гидра еден од ...
  | | веќе видена

  После четири натпревари, Џампиеро Вентура го напушти кормилото на Киево! Киево имаше негативен број на бодови, а Вентура успеа да го врати на нула, сепак тој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Аталанта успеа да ја прекине победничката низа на Интер, триумфирајќи со 4:1 во Бергамо, за да ги оддалечи „нераѕурите“ од лидерите во Серија А, Јувентус. Ханс ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рома ја прекина лошата серија од три последователни меча без победа во Италија, откако ова попладне на домашниот „Олимпико“ одигра на ниво и сосема заслужено ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Танцувањето е нивната најголема страст. Сплотени, како едно семејство, големи и мали – нивните срца чукаат во ритамот на музиката. Овие сјајни момци и девојки ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Милан и Јувентус вечерва на „Сан Сиро“ ќе го одиграат големото дерби на 12. коло од италијанската Серија А. „Старата дама“ во Милано доаѓа како ...
  сите 98 | | | веќе видена