Италија

  во

  Длабоко скриена во сенка на Старата чаршија и бројните споменици настанати во процесот на преобразување на архитектонскиот лик на главниот град на Макеоднија, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо сигурно нема да игра против Јанг Бојс по црвениот картон кој го заработи синоќа, но дали ќе биде во комбинација за пресметките со Манчестер ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Лидерите на Европската унија не успеаја да постигнат значаен напредок во надминување на разликите околу прашањата за миграцијата за време на синоќешните ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети Апостол Павле“ - Охрид, за излез од РМ се пријавил да патува Г.Д.(28) од Наполи - ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Северот на Италија е во неверување се очекува жестока реакција и на Андреа Ањели кој во европската куќа на фудбалот би можел да го отвори прашањето за ...
  сите 225 | | | веќе видена

  Минатата седмица Луис Хамилтон победи на Гран при трката во Сингапур, и ја зголеми на 40. бодови предноста во генералниот пласмна на Формула 1 во однос на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Покрај отворањето на нов производствен погон опремен со најсовремени машини, фабриката „Жито пром“ од Гевгелија неодамна го доби и ценетиот интернационален ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шпанскиот министер за надворешни работи објави дека американскиот претседател му предложил тактика за спречување на напливот мигранти од Африка, при што зборот ...
  сите 75 | | | веќе видена