Италија

  во

  Драмскиот режисер, професор по актерство и долгогодишен директор на Институтот Отворено општество, Владимир Милчин, е своевидна икона на борбата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тежок инцидент се случи на меч од Серија Д во Италија, а животот на судијата Бернардини висеше на конец. На дуелот меѓу Виртус и Атлетико Торанова тој беше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тешко е да се предвиди што ќе се случува, но јасно е дека претпоставената суперлига ќе влијае на националните лиги и на љубителите на фудбалот во тие земји По ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Јувентус со победа се враќа од Милано откако со 2-0 ги победи росонерите, Гонзало Игуаин повеќе му помогна на својот поранешен клуб отколку на сегашниот откако ...
  сите 73 | | | веќе видена

  “Љубига мајка...“ која и денеска е повторувана како знак на неповторливиот Гидра На денешен ден пред дваесетипет години починал Драгомир Бојаниќ Гидра еден од ...
  | | веќе видена

  После четири натпревари, Џампиеро Вентура го напушти кормилото на Киево! Киево имаше негативен број на бодови, а Вентура успеа да го врати на нула, сепак тој ...
  сите 8 | | | веќе видена