Италија

  во

  Наполи се пласираше во полуфинале на Купот на Италија откако вечерва со 1-0 го совлада бранителот Лацио со голот на Лоренцо Инсиње. Италија Малку радост за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Среќниот Наполи е првиот патник во полуфиналето на Купот на Италија. Со минимална победа од 1:0, наполитанците го поразија Лацио и обезбедија пласман меѓу ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Скопје е најзагаден град на Балканот, а властите сеуште не го нашле изворот на загадувањето и постојано убедуваат дека ситуацијата е под контрола. Младен ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Наполи се пласираше во полуфинале на Купот на Италија откако вечерва со 1-0 го совлада бранителот Лацио со голот на Лоренцо Инсиње.Малку радост за Наполи и ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Екипата на Наполи успеа да направи вистински подвиг и да го елиминира Лацио во Купот на Италија. Наполитанците славеа со минимални 1:0 благодарение на глот на ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Наполи стигнаа до нова победа во италијанскиот куп, овојпат триумфираа над Лацио со 1:0 и се пласираа во полуфиналето на ова натпреварување. ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Во земјата се увезува многу повеќе отпад отколку што сами произведуваме, а најмногу отпад се увезува од Бугарија, објави Радио Слободна Европа РСЕ . Властите ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Александар Тодоров пред истекот на минатата година беше промовиран за нов селектор на нашата најдобра кошаркарска репрезентација. Тој доаѓа на местото на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Ние како Министерство за животна средина не сме издале ниедна лиценца за увоз на отпад на компанијата Дрисла“, рече заменик-министерот за животна средина Јани ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Пред 15-тина години во италијанскиот фудбал се случи скандалот Калчополи со местење на резултати. Во тој скандал беа вклучени некои од најсилните клубови во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Интер е еден од најактивните клубови во зимскиот преоден рок. Нераѕурите се обидуваат да го пополнат сите слабости кои се појавија во првиот дел од сезоната и ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Недела неработен за трговците. Вакво законско решение кое некој земји во регионот почнаа да применуваат, засега е неприфалтиво за македонската економија. Од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Доколку имате 16 години и живеете во најубавиот дел од Рим тогаш вие сте среќни. Нашиот свет е најубавиот. Меѓутоа, за да преживееме мора да водиме таен ...
  сите 3 | | | веќе видена